نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/12      16:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:93


نسخه چاپی
امربه معروف و نهی از منکر گروهی، نسخه اثرگذار است
گروه استان ها – کرمان – رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، گفت: در جامعه اگر امر به معروف و نهی از منکر گروهی انجام شود افراد هیچ وقت مغلوب فاعل منکر و تارک معروف نخواهند شد و زمینه اثرگذاری آن افزایش پیدا می کند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین "سید علیرضا ادیانی" در جمع خبرنگاران با تشکر از تلاش کارکنان نیروی انتظامی در خصوص اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: مردم ولی نعمت نظام اسلامی هستند و حکومت اسلامی وظیفه دارد برای شهروندان و حتی برای کسانی که شهروند نظام اسلامی اند ولی مسلمان نیستند، نظم و امنیت برقرار کند.

وی، همراهی مردم با پلیس و تذکر لسانی آنان برای حفظ ارزش ها را ضروری دانست و افزود: نیروی انتظامی در زندگی شخصی مردم دخالت نمی کند و آنجایی که جنبه عمومی دارد و در ملا عام است، ورود پیدا می کند تا مردم در آرامش و با آسودگی خاطر زندگی کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اینکه بخشی از امنیت، سیاسی و اجتماعی و بخش دیگر آن اخلاقی و روانی است، افزود: در نظام اسلامی، همه مردم در جامعه مسئولیت دارند که ارزش ها را در بین خودشان نهادینه کرده و منکرات و عوامل زشت را با نهی از منکر بزدایند؛ انزجار قلبی، تذکر لسانی و اقدام عملی از مراتب امر به معروف و نهی از منکر است.

این مقام عالی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: کارکنان نیروی انتظامی که از فرزندان این ملت هستند با افرادی که قانون را زیرپا گذاشته و به امنیت اخلاقی و روانی خدشه وارد می کنند، قاطعانه برخورد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی تصریح کرد: کسانی که برای ترویج ارزش و زدودن ضد ارزش به عنوان خیرخواهان و دلسوزان جامعه برای امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا می کنند، اگر در این راه کشته شوند شهید امر به معروف محسوب می شوند.

وی افزود: یکی از راه های امر به معروف و نهی از منکر، کار گروهی است زیرا اقدام گروهی، موثر است و اگر در مرحله تذکر لسانی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انتظار دارند مردم به صورت جدی ورود کنند، قطعا اثر می گذارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در پایان با اشاره به اینکه اکثر مردم قانون را رعایت می کنند، گفت: باید قوانین اصلاح و به روز شود زیرا جریمه های فعلی بازدارنده نیست و لازم است جریمه متناسب با جرم بوده و خطاکاران محرومیت اجتماعی داشته باشند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون