نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/13      9:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172


نسخه چاپی
پليس با تمام توان در ايام محرم همراه عزاداران حسینی است
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به ایام سوگواری شهادت سالار شهیدان و نقش نیروی انتظامی در تامین نظم و آرامش این مراسم، اظهار داشت: پليس با تمام توان در ايام محرم همراه مردم است.

سردار "محمّد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به ایّام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران با وفایش، مشاركت و هم گرايي مردم و جوانان با شروع ماه محرم در تكایا و حسينيه ها را نوعي وفاق اجتماعي دانست که در هیچ کجای دنیا سابقه ای با این اهمیت و عظمت وجود ندارد.

وی افزود: اصلی‌ترین مسئولیتی که پلیس درایّام پر فیض ماه‌ محرم‌الحرام درکنار وظایف همیشگی خود به انجام آن می‌پردازد، تأمین نظم و امنیت مراسم عزاداری، مدیریت دسته‌های سوگواری و برنامه‌های آنان برای پیشگیری از بروز بی‌نظمی و ناامنی می باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به شور و شوقی که در این روزها سراسر کشور را فرا می‌گیرد، خاطرنشان کرد: ماه محرم به عنوان بهترين و كامل ترين عامل كنترل آسيب هاي اجتماعي محسوب مي شود و اين از ويژگي هاي منحصر به فرد اين ماه است كه مردم به خصوص جوانان بايد نهايت بهره را از آن ببرند.

وی  ادامه داد: به منظور پيشگيري از ناهنجاري هاي اجتماعي و فرهنگي، پلیس پیشگیری می کوشد با نگاهي جامعه محور ضمن گسترش تعامل با نهادها و تشكل هاي مردم نهاد و استفاده از ظرفیت سرمایه اجتماعی، از مردم در تامین امنیت خودشان کمک بگیرد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس پیشگیری ناجا همه ساله با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه، برای مقابله با هرگونه اخلال در نظم عمومی توسط عناصر بیگانه و وابستگان آنها در این ایام خاص، تمهیداتی را برای آسان‌سازی عبور و مرور دسته های عزاداری و ایجاد محیطی ایمن برای آنان با تکیه بر ظرفیت‌های درون‌سازمانی و همکاری خود عزاداران حسینی در نظر می گیرد .

شرفی ادامه داد: مسئولیت‌های عمومی و همیشگی پلیس نیز به دلیل حضور مردم در دسته و هیئات سوگواری و معطوف شدن بخش اعظم تمرکز آنها از اقدامات ایمنی و پیشگیرانه عمومی به سوی مراسم عزاداری سنگین‌تر شده و توان و توجه بیشتری را طلب می‌کند.

وی با بیان اینکه تمامی رده‌ها و یگان‌های زیرمجموعه پلیس پیشگیری نسبت به حساسیت و اهمیت این ایام توجیه شده اند افزود: فرماندهان با سرکشی مداوم و دقیق به همه بخش‌های تحت امر خود از آمادگی نیروها اطمینان پیدا می‌کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری همه تلاش خود را برای برقراری نظم و امنیت مجالس امام حسین(ع) و برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن خواهد کرد، گفت: امیدواریم که این ایام عزیز موجب افزایش معنویت در جامعه و تزکیه نفس و پاکی قلب‌های هم‌وطنان محترم شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون