نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/16      9:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:73


نسخه چاپی
نقش بی بدیل تحقیق و پژوهش در تحقق اهداف ناجا/ مرکز مطالعات راهبردی ناجا آماده دریافت مقالات علمی پژوهشی
گروه ناجا ـ معاون دانش و پژوهش مرکز مطالعات راهبردی ناجا با تأکید بر نقش بی بدیل تحقیق و پژوهش در تحقق اهداف پلیس گفت: نیروی انتظامی یکی از دستگاه های پیشرو در امر تحقیق و پژوهش به شمار می رود.

 

دکتر "نبی اله روحی" در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در راستای چشم انداز بیست ساله کشور،نیروی انتظامی  می بایست با جایگاه اول در سپهر امنیت عمومی و انضباط اجتماعی در میان پلیس های منطقه و جهان اسلام و بهره مند از دانش و فناوری و تجهیزات پیشرفته و توانا در تولید دانش و علوم پلیسی باشد.

وی افزود: برهمین مبنا مطالعه و پژوهش در توسعه دانش و علوم امنیتی و انتظامی، ارتقای مدیریت راهبردی در ناجا، تحول و توسعه افکار نو و راهبردی، خلاقیت و ابتکار، آینده نگاری، رصد جهت گیری ها و حرکت های کلان ناجا و شناسایی عوامل موثر یا پیشران و موانع اساسی در حرکت کلان ناجا جهت تدوین راهبردهای مربوط به ناجا در حوزه امنیت مورد توجه می باشد.

معاون دانش و پژوهش مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی عنوان کرد: امروز نیروی انتظامی با داشتن وسیع ترین شبکه دانشی در کشور یکی از دستگاه های پیشرو در امر تحقیق و پژوهش به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در آینده این روند فزونی یابد و تاثیر ابعاد و مولفه های امنیت ملی بر یکدیگر روز به روز بیشتر شود،ادامه داد:اثرات تغییرات و تحولات محیط خارجی در امور امنیتی و انتظامی کشور که زمانی محدود به کشور های هم مرز بود به سایر کشورها و حتی با ایجاد و توسعه فضای مجازی به همه کشور های جهان و روندهای کلان جهانی نیز مربوط شده است، لذا رصد محیط های ملی، منطقه ای و فرا منطقه ای و روندهای جهانی برای تبیین وضعیت امنیتی و انتظامی  بیش از پیش ضروری می نماید که این مهم نیز می بایست  مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.

دکتر روحی اضافه کرد: برای نیل به این اهداف متعالی، وجود مرکزی برای مطالعات راهبردی یک ضرورت حتمی است تا با نگاهی آرمانگرایانه ولی واقع بین نسبت به بررسی روندهای محیطی و درونی اقدام و با انجام مطالعات راهبردی زمینه ساز تصمیم سازی و تصمیم گیری های کلان و راهبردی در آینده سازی فضای امنیتی و انتظامی کشور و نیروی انتظامی آینده باشد.

وی مطرح کرد: مرکز مطالعات راهبردی ناجا در راستای رسالت بسترسازی تئوریک معماری ناجای آینده با افق تمدنی انقلاب اسلامی و تولید ادبیات راهبردی جهت ارتقای سطح معرفت نظام کارگزاری به ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد مرجعیت علمی و حرکت در مسیر نظام دانایی و تدوین نظریه های انتظامی، فصل نامه علمی و پژوهشی مطالعات راهبردی ناجا را به چاپ رسانیده است.

دکتر روحی با بیان اینکه این فصل نامه پس از انتشار 9 شماره، موفق به دریافت اعتبار علمی – پژوهشی از وزارت علوم شده است،خاطرنشان کرد:بر این اساس این نشریه علمی آماده دریافت نتایج پژوهش های محققان،پژوهشگران و صاحب نظران در راستای اهداف و حوزه های موضوعی فصل نامه مطالعات راهبردی ناجا می باشد.

معاون دانش و پژوهش مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی، محورهای موضوعی این فصل نامه را یادآور شد و گفت: پلیس و مشارکت مردمی؛ پلیس و جرایم سازمان یافته؛ فضای مجازی و امنیت عمومی؛ پلیس و فناوری های نوین؛ فقه و اخلاق انتظامی، پلیس و حقوق امنیت ملی؛ پلیس و مدیریت راهبردی, پلیس و همکاری های بین المللی  از محورهای موضوعی مهم قابل انتشار در این فصلنامه به شمار می رود.

به گفته دکتر روحی، پلیس و امنیت پایدار مردمی؛ پلیس و اشراف اطلاعاتی؛ ناجا و رسانه ها؛ معماری ناجای آینده؛ ناجا و تمدن نوین اسلامی؛ نظم و انضباط اجتماعی؛ نظریه های امنیتی-انتظامی؛ تحولات محیط امنیتی-انتظامی؛ فلسفه نظم؛ پلیس هوشمند؛ انتظام ملی؛ پلیس و امنیت اقتصادی؛ ناجا و اقتصاد مقاومتی از دیگر محورهای موضوعی فصلنامه علمی پژوهشی مطالعات راهبردی ناجا می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات خود به این نشانی    www.ssj.jrl.police.ir  مراجعه نمایند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون