نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/16      12:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:261


نسخه چاپی
مرز خسروی بازگشایی شد
گروه استان ها - کرمانشاه - مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه با حضور وزرای کشورهای جمهوری اسلامی ایران و عراق به صورت رسمی برای تردد زائران اربعین حسینی (ع) بازگشایی شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ وزرای کشور ایران و عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک، بازگشایی مرز خسروی برای تردد زوار اربعین را به صورت رسمی اعلام کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران در این کنفرانس با اظهار خوشحالی از بازگشایی مرز خسروی گفت: استانداران ۲ استان دیاله و کرمانشاه نقش تاریخی در بازگشایی این مرز داشتند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد بازگشایی مرز خسروی هستیم روزی بزرگ و تاریخی در روابط ۲ کشور ایران و عراق است و امیدوارم بازگشایی این مرز در هرچه بهتر برگزار کردن مراسم اربعین موثر واقع شود.

رحمانی فضلی با تقدیر از رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، گفت: لازم ازست از همکاری آنها در بازگشایی مرز خسروی قدردانی کنم.

وزیر کشور ایران در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زوار اربعین را دارد و پس از پیگیری چند ساله برای بازگشایی امیدواریم امسال با بازگشایی این مرز شاهد سهولت در تردد باشیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: تمام دستگاه ها تلاش بیشتری انجام دهند و امید است زائران در شرایط بهتر و با خدمات بیشتر توفیق پیدا کنند که زبارت را بجا بیاورند.

وزیر کشور عراق نیز بازگشایی مرز خسروی را یک اتفاق مهم بین ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق دانست.

یاسین الیاسری همچنین آمادگی کشور عراق برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی را اعلام کرد و افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم اربعین اندیشیده شده است.

هم اکنون به طور میانگین روزانه سه هزار مسافر و زائر عراقی از طریق مرز خسروی به ایران و عراق تردد می کنند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد، کربلا، کاظمین و سامراست که این مرز تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا نیز ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون