نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/17      9:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:108


نسخه چاپی
توقیف مرسوله های پستی قاچاق توسط پلیس راه آهن
گروه ناجا- فرمانده پلیس راه آهن كشور از كشف بیش از 32 میلیارد ریال کالای قاچاق در قالب محموله پستی از انبار توشه ايستگاه راه آهن تهران خبر داد.

سرهنگ "حشمت اله ملکی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران دايره آگاهي در انبار توشه راه آهن، پس از تخليه واگن باري قطار اهواز- تهران به تعداد 604 کارتن و گوني حاوي انواع کالا در پوشش بسته پستي مشکوک شدند.

وی افزود: اغلب قاچاقچيان در قالب بسته پستي از طريق خطوط ريلي اقدام به قاچاق کالا مي کنند تا به سهولت بتوانند به مقاصد شوم خود دست پیدا کنند، که همکاران ما با توجه به عدم ارائه مدارک مثبته گمرکی از سوي نمايندگان اداره پست، اجازه هرگونه فعالیت را به آنان نداده و مجبور به توقیف بار مکشوفه شدند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: با کسب تکلیف و در اجرای دستورات مقام قضائی با حضور نمايندگان اداره پست، بار توقيف شده به تفکيک مورد بررسي قرار گرفت که در نهايت از 604 کارتن و گوني 311 کارتن آن تحت عنوان مرسوله پستي تحويل نماينده اداره پست گرديده و الباقي آن حاوی 16 دستگاه "ماينر" استخراج ارز دیجیتال بيت کوين، پوشاک و لوازم آرايشي، قاچاق محسوب گرديده و برابر دستور مقام قضائي تحويل ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) شد .

وی در ادامه ارزش ریالی کالای مکشوفه را به نظر کارشناسان 32 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمک به رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی، اقدامات فنی پلیسی اعم از پایش و بررسی کالاهای وارده و صادره در ایستگاه ها و انبار توشه، رصد مجرمان و قاچاقچیان که قصد قاچاق کالا از طریق خطوط ریلی را دارند به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون