نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/17      14:7:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:79


نسخه چاپی
پليس با تامين نظم و امنيت، زمينه ساز شكل گيري گنگره عظيم حسيني است
گروه استان ها – زنجان - فرمانده انتظامي استان با اشاره به اينكه خدمت به عزاداران حسيني در پايتخت شور و شعور حسيني افتخار بزرگی براي پليس است، گفت : پليس با تامين نظم و امنيت، زمينه ساز شكل گيري گنگره عظيم حسيني در زنجان است.

سردار " رحیم جهانبخش " در گفت وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس،با تسليت فرارسيدن ايام شهادت سرور و سالار شهيدان امام حسين (ع) گفت : انجام اقدامات امنيتي ، ترافيكي و انتظامي پليس در ايام شهادت حضرت اباعبدالله حسين(ع) و دهه اول  محرم از بهترين و پرافتخارترين ماموريت هاي پليس  است.  

فرمانده انتظامي استان زنجان با بيان اينكه در بحث تجمعات افتخار شيعه به اربعين است كه نزديك به 20 ميليون نفر در پياده روي به سمت كربلا شركت مي كنند تصريح كرد : همه مردم به پياده روي اربعين دسترسي ندارند اما خوشبختانه در استان زنجان غريب به 400 هزار نفر همه ساله در مراسم هشتم و يازدهم محرم شركت مي كنند .

وي در ادامه بيان داشت : مراسم هشتم محرم زنجان علاوه بر شهرت كشوري شهرت جهاني دارد و اين براي ما افتخار بزرگي است كه در اين شهر پايتخت شور و شعور حسيني انجام وظيفه نماييم تا بتوانيم خدمتي به عزاداران حسيني انجام دهيم .

سردار جهانبخش در ادامه تصريح كرد : با توجه به تدابير پليس زنجان در ماه محرم ، قرارگاهي به نام قرارگاه محرم با حضور افسران كار آزموده تشكيل شده است كه با فعاليت مستمر خود همه جوانب انتظامي ، امنيتي و ترافيكي را كنترل كرده و بهترين تصميم ها را در مواقع ضروري اتخاذ مي كنند، افسران قرارگاه محرم حتما افراد آسيب زا را تحت كنترل خود دارند تا اين مراسم به بهترين نحو برگزار شود.

فرمانده انتظامي استان زنجان بزرگترين اجتماع مردم زنجان را در حركت دسته عزاداري حسينيه اعظم زنجان دانست و تصريح كرد: مشاركت پليس  با هيئت امناي مساجد جهت برگزاري مراسمات ايام محرم اعتقادي است و اين مشاركت كار سازماني نبوده  بلكه اعتقادي  و در راستاي ارادت  به ائمه معصومين ( ع ) مي باشد. 

سردار جهانبخش گفت: از تمام هيئت هاي مذهبي انتظار داريم كه عزاداري در شأن و منزلت ابا‌عبدالله حسين عليه السلام برگزار و با رفتارهاي نامناسب مانند قمه‌زني زمينه را براي سوءاستفاده دشمنان فراهم نكنند.

وي در ادامه اظهار داشت : از ظرفيت عظيم ايجاد شده  كه آن را به بزرگ ترين تجمع مردمي در زنده كردن فلسفه قيام امام حسين (ع ) در جهان تبديل كرده است بايد بيش از پيش در ترويج فرهنگ غني اسلامي استفاده كرد. 

فرمانده انتظامي استان زنجان با اشاره به اينكه رويكرد نيروي انتظامي در انجام ماموريت ها مشاركتي و مردم محوري است، گفت: پيام عاشورا براي جهانيان عدالت خواهي ، ظلم ستيزي و ولايت محوري است .

اين مقام مسئول افزود : فرماندهي انتظامي استان زنجان در راستاي برقراري كامل نظم و امنيت ترافيكي و انتظامي اين مراسم با برگزاري چندين جلسه هماهنگي با مسئولان هیئت حسينيه اعظم  و با اتخاذ تدابير لازم و برنامه ريزي هاي گسترده،  ضمن شركت فعال در مراسم سوگواري سالار شهيدان  با تمام توان حركت اين دسته عظيم را پشتيباني كرده و با اجراي طرح هاي انتظامي و ترافيكي  ويژه نظم و امنيت خاصي به اين حركت عظيم مي بخشد.

سردار جهانبخش تصريح كرد : مجاهدان عرصه نظم و امنيت از ساعت ها قبل در مسير هاي حركت دسته عزاداري حسينيه اعظم  مستقر شده و كليه طرح هاي مربوط به برقراري نظم و امنيت ترافيكي و انتظامي را تا پايان مراسم به اجرا مي گذارد. #  


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون