نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/17      16:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:595


نسخه چاپی
مكتب عاشورا تجلّي واقعي فرهنگ ايثار، شهادت و عشق به خدا است
گروه استان ها – کردستان – نماینده ولی فقیه در استان ، گفت: مكتب عاشورا تجلي واقعي فرهنگ ايثار، شهادت و عشق به خدا است.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، آیت الله "حسینی شاهرودی" نماینده ولی فقیه در استان کردستان در مراسم عزاداري ماه محرم که با حضور سردار "علی آزادی" و جمعی از کارکنان انتظامی، سپاه و ارتش استان کردستان در حسینیه ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، با بيان اينكه مكتب عاشورا تجلي واقعي فرهنگ ايثار، شهادت و حقانيت است، اظهار داشت: قيام عاشورا حركتي مكتبي و ايثارگونه در وادي عشق بود.

آیت الله حسینی شاهرودی فرهنگ عاشورايي را نياز مهم در هدايت جامعه در مواجهه با خطرات و معضلات اجتماعي و سياسي در جهان امروزي دانست و اظهار کرد: نهضت عاشورا به عنوان يک فرهنگ، نگاهي گسترده به تمامي معضلات سياسي، اجتماعي در زمان خود دارد که با درک صحيح از اين نهضت برزگ مي توان جامعه بشري را به سمت سعادت دنیوی و اخروی و هدف والاي انسانيت سوق داد.

وي افزود: نبايد از نهضت و قیام عاشورا يك تلقي ساده و سطحی داشته باشيم، بلكه آنچه در كربلا اتفاق افتاد حركتي عميق در وادي عشق و ایمان بود كه امام حسین (ع) و یارانش با ارزاني ارزشمندترين،‌ عزيزترين و بهترين دارايي و كسان خود،‌ پيام عشق و ايثار را به بشريت رساندند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: کسانی که عاشق خداوند متعال می شوند و می گویند که ما تسلیم اوامر باری تعالی هستیم، جز خدا کسی یا چیزی را نمی بینند و این افراد فقط و فقط خدا را می بینند و امام حسین (ع) نمونه بارز اینگونه افراد است که به خاطر خداوند از هم چیز خودش گذشت. 

آیت الله شاهرودی به درس آموزي از فرهنگ عاشورا و الگوگيري از شهداي كربلا تأكيد و خاطرنشان کرد: حركت با بصيرت و پشتيباني از ولايت فقيه رمز پيروزي و غلبه بر توطئه هاي دشمنان است.

وی تصریح کرد: حضرت محمد (ص) می فرمایند، هرکس در زمان خودش می بایست امام خود را بشناسد زیرا آنان خلیفه خدا بر روی زمین هستند و امام حسین (ع) که دوستار و عاشق خداوند بود و معروف را دوست داشت و از منکرات دوری می جست عاشقانه به سوی کربلا حرکت کرد و در راه دین جدش شهید شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در پایان سخنان خود با تأکيد بر اينكه ماه محرم نمود ارزش هاي معنوي و فرهنگي اسلام بوده و احيا و تداعي فلسفه قيام " ابا عبدالله الحسين" (ع) در اين ايام براي اعتلاي اسلام و حفظ ارزش هاست، تصریح کرد: محرم ماه بصيرت، شکوفايي، سوگواري خردمندانه و ماه عشق است.

گفتنی است؛ تجدید میثاق با آرمان های شهدا، تجلیل از خانواده های معظم شهدا و تقدیر از 5 نفر از آمران به معروف و ناهیان از منکر از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون