نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/17      16:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:123


نسخه چاپی
انعقاد پروژه های ساختمانی شگرد پیمانکاران قلابی
گروه استان ها- البرز- رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام باند پیمانکاران قلابی که در پوشش تنظیم و انعقاد پروژه های ساختمانی اقدام به 30 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد نادربیگی" با اعلام این خبر، گفت: در پي ارجاع يک فقره پرونده از دادسراي ساوجبلاغ به پلیس آگاهی استان البرز مبني بر کلاهبرداری از طریق ساخت پروژه های ساختمانی،  پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: شاکي در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان عنوان کرد که برای انجام ساخت وساز پروژه مهمي در تهران با فردی آشنا شده و با وی به عنوان پيمانکار برای انجام اسکلت بندي قراردادي را تنظيم و 400 تن آهن آلات به ارزش تقريبي 30 ميليارد ريال خريداري و برای احداث پروژه در اختیار وی قرار می دهد که پس از گذشت مدتي متوجه متواري شدن فرد مذکور و عدم پاسخگویی به تماس های وی می شود.

سرهنگ نادربیگی افزود: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت اظهارات مال باخته با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از محله های جنوب تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی کارآگاهان اعلام کرد که با همکاري 2 نفر از آشنایان خود آهن آلات را به فردي در یکی از مناطق تهران فروخته است که با اقدامات پلیسی هر 3 متهم شناسايي و در عملیات های جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در تحقيقات و بررسي هاي کارآگاهان مشخص شد که از فروش آهن آلات مبلغ 67 میلیارد و 600 میلیون ريال به حساب بانکي یک طلافروش در شهر مشهد واريز شده که حساب بانکي نامبرده بلافاصله مسدود و همچنين 100 تن از آهن آلات سرقتی نیز کشف و تحويل مال باخته شد.

وی اظهار کرد: در ادامه طلافروش نیز دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی اذعان کرد که مبلغ واریز شده به حسابش از طريق یکی از اعضای باند برای خريد طلا و سرمايه گذاري واريز شده و متهمان قصد خرید سهام یک شرکت خارجی را داشتند که دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان البرز، تمامی 5 متهم دستگیر شده پس از تکمیل پرونده تحويل مراجع قضائي شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون