نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/20      12:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:187


نسخه چاپی
کشف 7 تن و 179 کیلو مواد افیونی و 610 هزار لیتر سوخت قاچاق
گروه استان‌ها- سیستان و بلوچستان – فرمانده انتظامی استان، گفت: در اجرای طرح های مقتدرانه پلیس طی 2هفته گذشته 7تن و 179 کیلو مواد مخدر، 610هزار لیتر سوخت قاچاق و 24 فقره سرقت کشف شد.

 

سردار "محمد قنبری" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ضمن تسليت فرا رسيدن ماه محرم الحرام و ايام سوگواري شهادت مظلومانه حضرت ابا عبدالله الحسين (ع)، گفت: نیروی انتظامی در راستاي پاك سازي جامعه از مسائل آسیب‌زا به ویژه معضل مواد مخدر با بهره گیری از تمام توان و امکانات با سوداگران مرگ مبارزه می كند اما در اين عرصه بيشترين نقش را خود مردم دارند.

اين مقام ارشد انتظامي، با بیان اینکه 7 تن و 179 کیلو مواد افيوني در نيمه نخست شهریورماه جاری کشف شده و افزود: از این میزان 5 تن و 888 کیلو و 608 گرم تریاک، 761 کیلو و 271 گرم حشیش،491 کیلو مرفین،  5 کیلو و 211 گرم هروئین و بقیه سایر مواد مخدر بوده است.

 وی افزود: در این مدت 22 خودرو، 2 موتورسیکلت، مقادیری سلاح و مهمات و ابزار توزین و آلات استعمال مواد مخدر نیز در درگیری تکاوران پلیس استان با سوداگران مرگ کشف شده است.

سردار قنبری با اشاره به دستگیری 20 قاچاقچی، 59 خرده فروش، جمع آوری 161 معتاد و انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر،گفت: ناجا وظيفه جمع آوري و دستگيري معتادان متجاهر را بر عهده دارد البته براي نگهداري این افراد بايد مکان‌هايي از قبل آماده شده باشد و نيروي انتظامي آمادگي دارد در صورت تأمين امکانات لازم ظرف مدت کوتاهی تمامي اين افراد را از سطح شهرستان های استان جمع آوري کند.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر پلیس استان طرح جمع آوری باک های اضافی و شناسایی دپوهای سوخت را در دستور کار دارد و گشت های ویژه ای را در این خصوص به ویژه در گلوگاه های مرزی فعال و طی 2 هفته گذشته، 610 هزار و 42 لیتر انواع سوخت قاچاق را کشف کرده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق سوخت مستلزم عزم همگانی همه دستگاه‌ها، نهادهای متولی و همچنین آحاد مردم است و در این خصوص پلیس با اقتدار با قاچاقچیان برخورد می کند.

سردار قنبری تصریح کرد: در راستای طرح مبارزه با سرقت های خشن و مسلحانه با تلاش شبانه روزی مأموران انتظامی استان در 2 هفته گذشته، 10 نفر از عاملان سرقت های مسلحانه و به‌عنف در جنوب شرق کشور دستگیر و 24 فقره انواع سرقت مسلحانه و به‌عنف کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرایم احتمالی، گفت: پليس سیستان و بلوچستان بر تداوم اجراي طرح هاي ارتقاء امنيت اجتماعي به ویژه در برخورد با جرایم خشن و سرقت های به عنف و مسلحانه برای افزايش رفاه اجتماعي شهروندان با حداکثر توان خود ادامه خواهد داد و از هيچ تلاشي دريغ نخواهد كرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون