نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/21      8:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:121


نسخه چاپی
اول سرقت رمز کارت دوم سرقت کارت عابر بانک
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری زورگیرانی خبر داد که پس از مشاهده رمز کارت عابر بانک مال باختگان در پای دستگاه های خودپرداز، اقدام به زورگیری و سرقت کارت عابربانک و اموال با ارزش قربانیان می کردند.

سرهنگ کارآگاه "علی عزیزخانی"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: اوایل مهر ماه سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 161 ابوذر اعلام داشت که مردی جوان با در دست داشتن سلاح سرد به من حمله ور شد و با تهدید و ایجاد ضربات به پشت سرم کارت عابربانک، گواهینامه، کارت ملی و مبلغ 300 هزار تومان وجه نقد من را به سرقت برد که بعدا متوجه شدم با استفاده از کارت عابربانک من اقدام به خرید 11 میلیون و نیم تومانی کرده است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت که در گام نخست، کارآگاهان به سراغ دوربین های مداربسته محل‌های خرید و استفاده از کارت عابربانک مسروقه رفتند که مشخص شد سارق با استفاده از کارت عابر بانک مسروقه اقدام به خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه کرده، متعاقبا با تحقیق از فروشنده و بررسی فاکتورهای صادر شده، فردی به نام "حسام" شناسایی و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت احضار شد.

وی افزود: این فرد در اظهاراتش عنوان کرد که گوشی خریداری شده در اختیار فردی به نام "داوود" است که تصویر به دست آمده از وی توسط شاکی پرونده به عنوان سارق مذکور شناسایی شد و با توجه به سرنخ های به دست آمده، کارآگاهان موفق به شناسایی پاتوق وی در خیابان "امامزاده حسن(ع)" و همچنین همدست وی به نام "مراد" شدند.

سرهنگ عزیزخانی، تصریح کرد: در ادامه با دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران برای دستگیری متهمان اقدام و در یکم مرداد سال جاری طی یک عملیات غافلگیرانه و به طور همزمان هر 2 متهم در پاتوقشان دستگیر شدند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد: متهمان پس از انتقال به این پایگاه، مورد تحقیقات قرار گرفتند که در نتیجه به جرم خود اعتراف کرده و اعلام داشتند تا کنون اقدام به 30 فقره سرقت از شهروندان کرده اند.

وی افزود: متهمان در تشریح شگرد و شیوه سرقت از شهروندان گفتند که با مراجعه به شعب بانک ها ابتدا به افرادی که کنار دستگاه خودپرداز در حال انجام عملیات بانکی بودند نزدیک شده و شماره رمز آن ها را حفظ می کردند، سپس با تعقیب وی در فرصت مناسب اقدام به زورگیری و سرقت کارت عابربانک و سایر اموال با ارزش مال باخته کرده و با در دست داشتن رمز کارت از آن برداشت می کردند.

سرهنگ عزیزخانی، بیان داشت: در ادامه اقدامات تکمیلی پرونده کلیه مال باختگان به پایگاه هشتم دعوت و طی مواجهه حضوری 25 نفر از آنان صراحتا هر 2 متهم را به عنوان سارق اموال خود شناسایی کرده و متهمان برای سیر تحقیقات به دادسرا اعزام و با قرار مجرمیت صادره از سوی شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت، ضمن اعلام این خبر به شهروندان هشدار داد در هنگام اجرای عملیات بانکی با دستگاه خودپرداز، با رعایت حریم شخصی و حفظ فاصله استاندارد از وقوع حوادثی از این دست پیشگیری کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون