نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/21      9:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:472


نسخه چاپی
سرقت یک و نیم میلیارد ریالی با پوشش زنانه
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری 2 سارق خبر داد که با پوشش زنانه اقدام به سرقت جواهرات و طلاهای شهروندان به ارزش یک و نیم میلیارد ریال کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه "خیراله دولتخواه"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: اواسط تیرماه امسال، طی تماس تلفنی زنی جوان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، از وقوع سرقت در منزلش به کلانتری 150 تهرانسر اعلام شکایت کرد و گفت، زمانی که در منزل حضور نداشته سارق یا سارقان با ورود به منزل مقادیری طلا، سکه و وجه نقد به ارزش یک و نیم میلیارد ریال به سرقت برده اند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه 9 دادسرای ناحیه 10 تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با شروع تحقیقات، کارآگاهان به سراغ دوربین های مداربسته محل سرقت رفته و پس از بازبینی فیلم‌های ضبط شده و همچنین فیلم‌های دوربین های  بانکی در همان محل بود، مشاهده شد یک زن با کلید وارد آپارتمان شاکی شده است.

سرهنگ دولتخواه، تصریح کرد: با توجه به پایش فیلم ها این احتمال متصور شد با توجه به اندام و وضعیت راه رفتن فرد حاضر در فیلم ها، سارق مردی است که لباس زنانه به تن دارد و در پوشش زنانه اقدام به سرقت کرده و از آنجاکه سرقت بدون تخریب و با استفاده از کلید انجام شده، احتمال ارتکاب سرقت توسط آشنایان و بستگان مال باخته قوت گرفت.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد: با توجه به اطلاعات به دست آمده، مال باخته به پایگاه پنجم پلیس آگاهی دعوت و درخصوص افرادی که به منزل وی رفت و آمد داشتند از وی تحقیقات به عمل آمد که شاکی، فردی را که به عنوان برق کار به منزلش مراجعه کرده بود را به عنوان مظنون پرونده معرفی کرد.

وی اظهار داشت: فرد مظنون 3 روز بعد به پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد اما در تحقیقات انجام شده بی گناهی وی برای کارآگاهان این پایگاه اثبات و با هماهنگی مرجع قضائی آزاد شد ولی همزمان کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات خود، فرد دیگری را  شناسایی کردند که در زمان سرقت در محل حضور داشته است.

سرهنگ دولتخواه، افزود: بلافاصله با هماهنگی های انجام شده مخفیگاه این متهم در محدوده "پاسگاه نعمت آباد" شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در چهارم شهریورماه جاری دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته از متهم، ابتدا منکر هرگونه اطلاع از سرقت شد اما با استناد به دلایل و مدارک به دست آمده در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و اذعان داشت پیشنهاد سرقت را دوستش که یکی از اقوام مال باخته است به وی داده است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: به دنبال اظهارات این مرد، دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با بهره گیری از روش های علمی کشف جرم، در تاریخ پنجم شهریور در محدوده میدان آزادی شناسایی و دستگیر شد و در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود اعتراف و اظهار داشت، حدود چند ماه پیش با مال باخته آشنا شده و اعتماد او را جلب کرده است.

وی در ادامه افزود: متهم 10 روز قبل با سرقت دسته کلید مال باخته، تعدادی از آن ساخته و دوباره بدون آنکه متوجه شود دسته کلیدش را بازگردانده تا این‌که به دوستش پیشنهاد سرقت را داده و به او گفته با پوشش زنانه وارد منزل شاکی شود تا  توجه کسی جلب نشود.

سرهنگ دولتخواه، افزود: متهمان پس از سرقت، طلاجات را به یک مالخر اموال مسروقه در محدوده شهرستان "بهارستان" به مبلغ 700 میلیون ریال فروخته و پول حاصله را بین خود تقسیم و صرف خرید مواد مخدر کرده اند.

رئیس پایگاه پنجم در ادامه اشاره داشت: با به دست آمدن این اطلاعات دستگیری مالخر اموال مسروقه در دستور کار قرار گرفت که کارآگاهان با هماهنگی مرجع قضائی و اخذ نیابت به شهرستان "بهارستان" اعزام و این مالخر را به همراه پسرش شناسایی و دستگیر کردند.

کارآگاه دولتخواه، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به دستگیری سارقان و خریداران اموال مسروقه و اعتراف به جرم خود، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 10 تهران، برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم دیگر و بررسی سوابق کیفری در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی به شهروندان گفت: با نصب دوربین مداربسته در نقاط مناسب ساختمان، دزدگیر و تجهیزات الکترونیکی از بروز این‌گونه سرقت ها می توان پیشگیری کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون