نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/22      20:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:105


نسخه چاپی
اطاعت از ولایت فقیه و رعایت حجاب اسلامی؛ مهمترین پیام شهدا
گروه استان ها- مازندران- رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: شهدا در وصیت نامه های خود بر پشتیبانی و اطاعت از ولایت فقیه و نیز رعایت حجاب اسلامی تاکید کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین "سید علیرضا ادیانی" در یادواره شهدای روستای "سروکلا" شهرستان جویبار ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به جایگاه و عظمت شهیدان اشاره و اظهار کرد: شهدا جز به عشق خدا نمی اندیشیدند و رفتار نمی کردند، آنها تمام وجود خود را برای حفاظت از حدود و ثغور نظام اسلامی  به میدان آوردند.

وی به فرمایشات امیرمومنان حضرت علی (ع) که فرمودند"شهادت باب فتح الله و خاص اولیاء الهی است" و نیز سخنان گهربار امام خمینی (ره)  که فرمودند "ملتی که شهادت را سعادت بداند، شکست ندارد" اشاره و بیان کرد: شهدا در آزمون بزرگ الهی همچون شهدای کربلا پیروز شدند؛ آنها روز اول با شعار "ما همه سرباز تواییم خمینی، گوش به فرمان توییم خمینی" پا به میدان گذاشتند و به عهدشان وفا کردند.

عالی ترین مقام سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به نقش واقعه عاشورا در پیروزی رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل، گفت؛ ذکر "حسین، حسین" جبهه ها را گرم نگه می داشت و رزمندگان امام خود را خوب شناختند و ایشان نیز آنها را خوب شناخت .

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی ادامه داد: همان گونه که حضرت سیدالشهدا(ع) ابتدای شب عاشورا، مدال وفاداری به اصحابش داد، امام (ره) نیز فرمودند " من ملتی بهتر از ملت ایران سراغ ندارم؛ این ملت از ملت دوران پیغمبر هم بالاتر هستند."

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با طرح این مسئله که چرا واژه شهید مقدس است، گفت: چون هدف شهید، مقدس است.

وی به وصیت نامه شهد‌‌‌‌‌ا اشاره و بیان کرد: وصیت نامه شهدا حول محور پشتیبانی و اطاعت از ولایت فقیه و رعایت حجاب اسلامی بود؛ یکی از پیام های یادواره های شهدا این است تا نگذاریم این انقلاب که زمینه ساز ظهور حضرت بقية الله الأعظم ارواحنا فداه است به دست نااهلان بیفتد.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی گفت: بایستی راه شهدای گرانقدر را ادامه دهیم، راهی که در کلام و وصیت نامه آنان است؛ اگر بخواهیم سربلند بوده، اقتدار، عزت و پیشرفت داشته باشیم باید ضمن پیروی از راه شهدا از ولی فقیه اطاعت کنیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون