نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/23      15:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:369


نسخه چاپی
ریشه عناد با حجاب

گروه ناجا- حجاب از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه دشمنان و معاندان بوده و هست و در این مسیر به انحاء مختلف جولان داده اند و هر از گاهی حیله ای تازه از صندوقچه خود بیرون آورده و بازی نویی به راه انداخته اند.

 

 حجاب؛ موضوعی است که در گذشته و تاریخ این مرز و بوم ریشه دوانیده است و فارغ از دین و مذهب در باور و اعتقادات مردم ما وجود داشته و دارد.

از دیرباز ایرانیان مردمانی موحد بوده اند و می توان ایرانیان را از با فرهنگ ترین و متمدن ترین انسان ها دانست. چنانچه تاریخ و آثار و میراث برجای مانده از گذشتگان شان مؤید این موضوع می باشد. اما آنچه در این مقوله به آن پرداخته می شود حجاب و پوشش مردان و زنان ایرانی است که با توجه به مستندات به دست آمده پوشش زنان و مردان ایران زمین از قبل از ورود اسلام به این دیار پوشش مناسب و محجوبی بوده است. پوششی که بعد از ورود دین مبین اسلام به ایران با توجه به جامعیت آن بدون تبصره و حذف و اضافه ای پذیرفته شده و تغییری بنیادی در آن ایجاد نگردید.

از این رو باید اذعان داشت که حجاب از ارزش های کهن ایرانیان است که بعد از ورود اسلام به عنوان یک اصل بر آن صحه گذاشته شد و مورد تحسین و تکریم قرار گرفت.  حجاب در دین مبین اسلام نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است،از سوی دیگر حجاب  برای شخص محجبه حریمی ایجاد می کند؛حریمی که با خود، مصونیت به همراه دارد.

 از سوی دیگر موضوع حجاب از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه دشمنان و معاندان بوده و هست و در این مسیر به انحاء مختلف جولان داده اند و هر از گاهی حیله ای تازه از صندوقچه خود بیرون آورده و بازی نویی به راه انداخته اند.

واضح است که در فلسفه مخالفان حجاب، زن کالایی است که باید خود را بزک کند و خود را برای دیگران به نمایش بگذارد  و شکی نیست که در حجاب مصونیت است و حجاب انسان را از هجوم نااهلان و خناسان مصون و محفوظ می دارد. موضوعی که با بررسی پرونده های مزاحمت های خیابانی می توان متوجه شد که قریب به اتفاق مزاحمت ها متوجه کسانی بوده است که از حجاب مناسب برخوردار نبوده اند.

 

نویسنده سرگرد علی صباحی فردـ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون