نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/23      16:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:166


نسخه چاپی
طراحی تصادف ساختگی برای فریب شرکت های بیمه
گروه استان ها – تهران بزرگ- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند 3 نفره ای که با ساخت تصادف جرحی ساختگی قصد داشتند از شرکت بیمه گر دیه دریافت کنند، خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ریالی پرونده را 5 میلیارد ریال برآورد کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" در تشریح این خبر، گفت: در سیزدهم شهریور ماه امسال، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و تصادف ساختگی از شرکت های بیمه گذار به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان داشت: تحقیقات اولیه حاکیست شخصی به نام حمید 27 ساله با مراجعه به واحد خسارت یکی از شرکت های بیمه گر قصد دریافت دیه از بیمه در یک پرونده تصادف جرحی را داشت که متصدیان شرکت پی به ساختگی و جعلی بودن مدارک وی می برند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی جعلی بودن مدارک متهم محرز شد، تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضائی متهم به همراه 2 همدستش هنگام مراجعه به شرکت بیمه گر دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

سرهنگ تقی پور با اشاره به اینکه متهمان در ابتدا منکر هر گونه جرم ارتکابی بودند، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی متهمان به ناچار پس از مشاهده ادله و نظریه کارشناسی لب به اعتراف گشودند و به پرونده سازی و جعل مدارک برای دریافت پول از شرکت بیمه گر اقرار کردند.

این مقام انتظامی درخصوص اظهارات متهم اصلی پرونده، گفت: متهم اصلی پرونده، در بازجویی های اولیه اذعان داشت: فکر کلاهبرداری از شرکت بیمه گر با شگرد تصادف ساختگی برای اولین بار به ذهن وی خطور کرده و با توجه به آشنایی که با دیگر همدستانش در زندان داشته، برنامه ریزی کلاهبرداری را انجام داده و در مردادماه سال جاری در یکی از شهرهای شمالی کشور فعالیت خود را برای فریب شرکت های بیمه گر آغاز کرده است.

متهم اصلی پرونده در ادامه اظهارات خود، گفت: پس از انجام تصادف ساختگی در شمال کشور برای دریافت خسارت راهی تهران شدیم. در تهران با مراجعه به یکی از شرکت های بیمه گر و جعل مدارک پزشکی قصد دریافت مبلغ 500 میلیون تومان از بابت خسارت جانی داشتیم که با هوشیاری کارمند بیمه و حضور ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدیم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از متهمان و با دعوت از شرکت های مختلف بیمه و شناسایی پرونده های تشکیل شده از سوی متهمان در این شرکت ها، تاکنون یک فقره از تصادفات جرحی ساختگی متعلق به این گروه شناسایی شده است.

وی گفت: کارشناسان ارزش ریالی اولیه در این پرونده را بیش از 500 میلیون تومان برآورد کرده اند.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون