نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/24      12:4:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:284


نسخه چاپی
ایجاد نشاط و اشتیاق در خدمت سربازی با طرح مهارت افزایی
گروه استان ها – کردستان – جانشین قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: ایجاد نشاط و اشتیاق در خدمت سربازی با استفاده از ظرفیت طرح مهارت افزایی گام مؤثری در جهت اشتغال جوانان است.
 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، "رضا علیخانی" جانشین قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستادکل نیروهای مسلح در جلسه قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه که با حضور سردار "علی آزادی" فرمانده انتظامی استان، فرماندهان سپاه، ارتش و مرزبانی، نمایندگان ادارات، سازمان ها و نهادهای دولتی استان برگزار شد، گفت: ایجاد نشاط و اشتیاق در خدمت سربازی با استفاده از ظرفیت طرح مهارت افزایی گام مؤثری در جهت اشتغال جوانان است.

وی با اشاره به ایجاد نشاط و اشتیاق و ارتقاء جذابیت خدمت سربازی و نهادینه کردن اندیشه تولید و اشتغال کارکنان وظیفه افزود: آماده سازی جوانان جهت ورود به بازار کار و امکان اشتغال سربازان بعد از پایان خدمت می تواند نقش مؤثری در جهت اشتغال جوانان و ریشه کنی معضل بیکاری ایفا کند.

جانشین قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای اشتغال و مهارت آموزی سربازان وظیفه، بیان داشت: آموزش مهارت افزایی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

وی تاکید کرد: لازم است در این راستا تمام توان و انرژی خود را به کار گرفته تا با تجارب مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و سایر سازمان ها بسیج عمومی برای اجرای هرچه بهتر و مطلوبتر طرح مهارت آموزی اجرا شود.

 علیخانی با اشاره به فواید و کاربرد این طرح برای آتیه و زندگی شخصی کارکنان وظیفه خاطر نشان کرد: کارکنان وظیفه در واحدهای مختلف پلیس با استعدادها و علايق خود از طریق معاونت آموزش به سازمان فنی و حرفه ای معرفی و بعد از آموزش  گواهینامه معتبر حرفه ای برای آنان صادر می شود.

طرح مهارت آموزی فرصتی مناسب جهت توانمند سازی سربازان وظیفه

سردار "علی آزادی" فرمانده انتظامی کردستان در ادامه این دیدار با تأکید بر اجرای دستورات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی مبتنی بر تولید و اشتغال و مهارت افزایی سربازان وظیفه، بیان کرد: در اجرای این طرح کارکنان وظیفه در طول خدمت با گذراندن حداقل یک مهارت فنی زمینه اشتغال آن ها پس از پایان خدمت فراهم می شود.

فرمانده انتظامی استان گفت: طرح مهارت آموزی فرصتی مناسب جهت پذیرش مسئولیت در آینده و توانمند سازی سربازان وظیفه است.

سردار آزادی با بیان اینکه در 6 ماهه اول امسال 413 نفر از کارکنان وظیفه این فرماندهی طرح مهارت آموزی را سپری کرده اند، افزود: با توجه به پراکندگی و وسعت یگان ها، تنوع مأموریت ها و همچنین عملیاتی بودن استان، محدودیت هایی در راستای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه ایجاد شده که با تلاش مضاعف بحمداله توانسته ایم این طرح را به صورت مطلوب در انتظامی استان اجرا کنیم.

فرمانده انتظامی استان در پایان خاطر نشان کرد: مهارت آموزی سربازان وظیفه یک عزم همگانی را می طلبد که با همکاری سایر دستگاه ها، بخصوص سازمان فنی و حرفه ای زمینه را برای ورود به بازار کار و اشتغال جوانان پس از پایان خدمت مقدس سربازی فراهم می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون