نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/24      13:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:233


نسخه چاپی
کشف بیش از يك تن ترياك در ني ريز
گروه استان‌ها- فارس- فرمانده انتظامی استان گفت: ماموران انتظامی شهرستان ني ريز در بازرسي از يك كاميون، يك تن و 32 کیلو ترياك کشف کردند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "رهام‌بخش حبيبي" در نشست خبري با اصحاب رسانه، بيان كرد: ماموران انتظامی شهرستان ني ريز با پشتیبانی فني و اطلاعاتی، از کسب خبري مبني بر فعاليت افرادی سودجو در زمینه حمل و نگهداری مواد مخدر در محورهاي مواصلاتي مطلع شدند و رسيدگي به موضوع را به صورت ويژه در دستور کار خود قرار دادند.

وي افزود: ماموران با کنترل محورهاي مواصلاتي، يك كاميون حامل مواد مخدر را شناسايي و پس از طي مسافتي تعقيب و گريز موفق شدند آن را توقيف كنند.

اين مقام انتظامي با بيان اينكه در بازرسي از آن خودرو، ميزان يك تن و 32 كيلو ترياك كشف شد، خاطر نشان كرد: با توجه به كوهستاني بودن منطقه راننده متواري كه تلاش براي دستگيري وي ادامه دارد.

سردار "حبيبي" با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تا كنون بالغ بر 25 تن انواع مواد مخدر در استان فارس كشف شده، تصريح كرد: در اين راستا  8 هزار و 342 قاچاقچي، حمل كننده، توزيع كننده و خرده فروش دستگير، 548 دستگاه وسايل نقليه توقيف و 42 باند متلاشي شده است.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به اينكه كشفيات مواد مخدر در استان فارس نسبت به مدت مشابه سال قبل، 16درصد افزايش داشته است، خاطر نشان كرد: در اين بازه زماني، 3 هزار و 797 معتاد متجاهر جمع آوری كه يك هزار و 850 نفر از آنها به اردوگاه معرفی شده اند.

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه مأموران انتظامي استان در 5 ماه گذشته، 190 ميليارد تومان انواع كالاي قاچاق كشف و در اين خصوص يك هزار و 634 دستگاه خودرو توقيف و  2 هزار و 147نفر متهم دستگير كرده‌اند، گفت: اين ميزان كشفيات نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 23 درصد افزايش داشته است.

در ادامه سردار حبيبي با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تا كنون 14 هزار و 669 فقره سرقت در استان کشف شده که افزایش 61 درصدی نسبت به سال قبل نشان می دهد، افزود: در اين مدت 6 هزار و 45 سارق دستگیر شده است که نسبت به مدت مشابه، 32 درصد افزايش نشان مي دهد.

"حبيبي" در تشريح اقدامات پليس آگاهي گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 30 باند سارقان به عنف، خودرو، درون خودرو و منزل متلاشی، 78 سارق دستگیر و از این باندها 710 فقره انواع سرقت کشف شده است.

فرمانده انتظامي استان با اشاره به اينكه در 5 ماهه اول سال جاري تصادفات درون شهري 10 درصد كاهش يافته، گفت: در اين خصوص متوفيان 6 درصد و مجروحان نيز 14درصد كاهش يافته است.

وي در ادامه سخنان خود به افزايش 158 درصدي پرونده‌هاي ارجاعي به پليس فتا و كشف 49 درصدي جرايم خبر داد و گفت: در 5 ماهه نخست امسال، بیشترین جرایم در پلیس فتا مربوط به برداشت غیر مجاز با 49 درصد، کلاهبرداری اینترنتی 22 درصد و دسترسی غیر مجاز 6 درصد بوده است.

اين مقام انتظامي به كشفيات شهرستان شيراز در اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي در 24 ساعت گذشته اشاره كرد و گفت: در اين طرح ماموران ضمن دستگيري 16 سارق و كشف 111 فقره انواع سرقت، موفق شدند 11 دستگاه خودرو مسروقه كشف و 230 دستگاه وسايل نقليه متخلف را نيز توقيف و روانه پاركينگ كنند.

سردار حبيبي در پايان به طرح بازگشايي مدارس با استفاده از توان و ظرفیت‌های همیاران پلیس و فرهنگ یاران ترافیک از 15 شهریور تا 16 مهرماه اشاره كرد و عنوان داشت: این طرح در کلیه معابر اطراف و منتهی به مراکز آموزشی و مدارس به منظور ارتقاء ایمنی دانش آموزان  و آموزش رانندگان سرویس‌هاي مدارس اجرایی خواهد شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون