نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/25      12:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:77


نسخه چاپی
ارتقاء فرهنگ ترافیکی نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد

گروه استان ها – کردستان – نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه فرهنگ سازی آثار ماندگار دارد، گفت: فرهنگ سازی وارتقاء فرهنگ ترافیکی مردم نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سیدمحمد حسینی شاهرودی" در دیدار با رئیس پلیس و معاونان پلیس راهور استان از اقدامات پليس راهور در راستای تامین نظم و امنیت ترافیکی ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) تقدیر کرد.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ ترافیکی مردم، گفت: تجهیز پلیس راهنمایی و رانندگی و هوشمندسازی ثبت تخلفات رانندگی و از طرفی حذف ارتباط چهره به چهره موجب کاهش تنش، نارضایتی مردم وانضباط عبور ومرور در سطح معابر شده است.

آيت الله هاشمی شاهرودی به فعالیت مطلوب پلیس راهور نیز اشاره کرد و گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی از نظر اقدامات فرهنگی، آموزشی و مأموریت مجموعه در سال های اخیر فعالیت خوبی داشته است و نباید به این فعالیت ها بسنده و آن را رها کرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی آثار ماندگار دارد، افزود: پلیس بایستی طوری برنامه ریزی آموزشی داشته باشد که مردم، خود به سمت و سوی کاهش تخلفات رانندگی هدایت شوند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر ساماندهی طرح های انتظام بخشی پلیس راهور گفت که پلیس با اصلاح هندسی و مهندسی ترافیکی معابر، می تواند زمینه انجام تخلف رانندگی مردم را کاهش دهد.

وی گفت: با طرح ها و اقدامات هدفمند، تلاش شود تخلفات رانندگی را کنترل و زمینه را برای کاهش تصادفات مهیا کنید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به نقش بسیار مهم رسانه ها در فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ ترافیکی شهروندان اشاره و تاکید کرد: آموزش کنترل و پیشگیری از حوادث و سوانح ترافیکی بایستی در جامعه نهادینه شود.

آیت الله شاهرودی با تاکید بر خدمات رسانی به مردم و رسیدگی به موقع به مسائل و مشکلات انتظامی مردم، خاطر نشان کرد: قطعا همدلی و هم افزایی پلیس با مردم علاوه بر مشارکت همگانی در تولید امنیت موجب اعتماد عمومی نیز خواهد شد.

سرهنگ "برزومرادی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز در این دیدار با بیان اینکه فلسفه وجودی پلیس خدمت به مردم است، اظهار داشت: پلیس خادم مردم است و در خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان با تاکید بر اینکه اولویت ماموریت ها در مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی در ابتدا راهنمایی و آموزش مردم است، تصریح کرد: تصادف محصول تخلف رانندگی است لذا تلاش خواهیم کرد با فرهنگ سازی، تخلفات رانندگی را کاهش داده تا به هدف اصلی ماموریت خود که همانا کاهش حوادث و سوانح ترافیکی است دست پیدا کنیم.

حجت الاسلام "آیینه بند"، رئیس عقیدتی سیاسی پلیس راهور استان کردستان نیز در این دیدار با بیان اینکه پلیس امروز ایران اسلامی پلیس مکتبی و مردمی است، اظهار داشت: پلیس مردمی با مردم و برای مردم است و در خدمت به آنان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون