نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/25      14:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:88


نسخه چاپی
مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران اربعین حسینی

گروه استان ها- ایلام - معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه اربعین امسال با توجه به لغو روادید با سال های گذشته متفاوت تر خواهد بود، گفت: مرز مهران همچنان کانون توجهات زائران اربعین حسینی است و باز شدن مرز خسروی نمی تواند بار زیادی از دوش این پایانه بردارد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس"سردار حمیدی"  در همایش "طلاب یاران فرهنگ ترافیک"، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و جلوگیری از  خسارات مادی و معنوی ناشی از تصادفات در جاده ها، وظیفه ای همگانی و معروفی بس بزرگ است.

وی افزود: سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر در جاده های درون شهری و برون شهری کشور به علت تصادفات مختلف جان خود را از دست داده اند.

سردار حمیدی خاطرنشان کرد: این آمارها بسیار دردناک است و خسارات مادی و معنوی زیادی بر خانواده ها و جامعه تحمیل کرده است.

وی گفت: هر کشته به طور متوسط خسارات مادی بالغ بر بیش از یک میلیارد تومان بر جامعه تحمیل می کند.

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا به اقدامات پلیس راهور در خصوص صدور گواهینامه های رانندگی اشاره کرد و گفت: تعداد گواهینامه های صادره تا سال ۹۷ نسبت به سال ۸۵ بیش از ۱۰۳ درصد افزایش یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث ایمن سازی خودروها برای پیشگیری از شدت تصادفات اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه پرفروش ترین خودرو تولید داخلی پر تصادف ترین و خسارت آفرین ترین خودروی کشور است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: همه در مقابل جامعه مسئولیم و باید با فرهنگ سازی مناسب و بالابردن سطح کیفی تولیدات خودرویی، مانع بیش از پیش این کشت و کشتارها شویم.

سردار حمیدی تصریح کرد: نقش روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و طلاب در نهادینه ساختن فرهنگ ترافیک بسیار موثر و کم نظیر است.

وی گفت: امسال با توجه به حذف روادید؛ قطعاً در اربعین حسینی جای جای استان ایلام با ترافیک مواجه خواهد شد و همه باید پای کار باشند تا زائران با سهولت تردد کنند.

معاون اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا یادآور شد: مرز مهران، همچنان کانون توجهات زائران است و بازگشایی مرز خسروی نمی تواند، حجم زیادی از بار ترافیکی مهران را کاهش دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون