نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/25      15:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:303


نسخه چاپی
حضور شبانه روزی قضات و پزشکی قانونی در ماموریت اربعین
گروه استان ها –ایلام- رئیس دادگستری استان ایلام با اشاره به اینکه نیروی انتظامی سبز پوشان عرصه خدمت و امنیت هستند که خواب را بر خود حرام کرده تا مردم در آسایش باشند، گفت: مردم و مسئولان، قدردان تلاش های شبانه روزی نیروی انتظامی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس "علی دهقانی" در نشست تعاملی با فرمانده انتظامی استان با اعلام این خبر اظهار داشت: نیروی انتظامی وظیفه و تکلیف سنگینی در عرصه امنیت و ایجاد آرامش در جامعه دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در کنار  وظایف سنگین تامین نظم و امنیت، ضابط بودن نیروی انتظامی برای دستگاه قضائی مسئولیت این نهاد بزرگ را دو چندان کرده است، افزود: نقش نیروی انتظامی همیشه پر رنگ و در نوک پیکان عمل قرار دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان بازوی توانمند دستگاه قضا زمانی می تواند وظایف خود را در راستای برقراری امنیت و آسایش عمومی فراهم کند که مورد حمایت قرارگیرد و این تکلیف ماست که این چتر حمایتی را همیشه و همواره حفظ کنیم.

دهقانی به ماموریت بزرگ اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: علاوه بر کار نظامی و امنیتی، قضات و  پزشکی قانونی در ماموریت اربعین حضور شبانه روزی خواهند داشت.

رئیس دادگستری استان در ادامه به بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در کلانتری ها  بایستی سعی شود ورودی پرونده به مراجع انتظامی و قضائی کاهش پیدا کند.

 وی تصریح کرد: در بحث آسیب ها و مشکلات و اختلافات قومی و قبیله ای نیروی انتظاامی با ورود به موقع به موضوع می تواند در کاهش بیشتر این درگیری ها نقش موثری را ایفا کند.

علی دهقانی با اشاره به مرجع بودن نیروی انتظامی یادآور شد: بایستی در زمان تشکیل پرونده قضائی هم سرعت و هم دقت مد نظر قرار گیرد و اولویت بندی پرونده ها نیز مد نظر باشد.

وی با توجه به اینکه در تحقیقات اولیه سرعت اساس کار است، افزود: نباید دقت را فدای سرعت کرد و اساس کار ما رضایت مردم است و بایستی کلیه همکاران مکلف به رعایت حقوق شهروندی باشند.

کسب رتبه برتر کشور از لحاظ کاهش تصادفات جاده ای/ خروج بیش از 65درصدی زائران اربعین از مرز بین المللی مهران

"سردار نورعلی یاری "فرمانده انتظامی استان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در حوزه وقوع سرقت در استان، آخرین استان از لحاظ وقوع سرقت محسوب می شویم، گفت: حدود 70 درصد سرقت های استان خرد هستند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه در حوزه تلفات جاده ای که یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است، گفت: الحمداله رتبه برتر کشور را از لحاظ کاهش تصادفات جاده ای در استان داریم.

سردار یاری در بحث مواد مخدر با توجه به بن بست بودن استان به کشف بیش از 200کیلو مواد مخدر اشاره کرد و گفت: این آمار باتوجه به شرایط ژئوپلتیک استان آمار قابل ملاحظه ای است که حاصل تلاش شبانه روزی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان است.

فرمانده انتظامی استان در بحث مسائل قضائی با اشاره به حضور همکاران توانمند و کارشناسان خبره به مسائل قضائی، یادآور شد: حدود 70 درصد پرونده های قضائی منجر به سازش و مصالحه در کلانتری ها و پاسگاه های این پلیس شده اند که این نشان از تلاش شبانه روزی همکاران در انتظامی استان است.

وی در ادامه به ماموریت اربعین اشاره کرد و گفت: شرایط کنونی برای خروج زائران از مرز بین المللی مهران با سال های قبل متفاوت است به طوری که حدود 65 درصد از زائران قصد تردد از این استان را داشته که حضور قضات در پایانه مرزی مهران در افزایش بهره کاری نیروی انتظامی نقشی مهم و اساسی را ایفا می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون