نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/26      8:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:117


نسخه چاپی
برگزاری باشکوه کنگره عظیم اربعین حسینی (ع) با امنیت مرزهای ایران و عراق
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان دو کشور ایران و عراق، امسال نیز شاهد برگزاری باشکوه مراسم اربعین خواهیم بود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " قاسم رضایی" در حاشیه سفر به بغداد، با سرلشکر "یاسین طاهر الیاسری" وزیر کشور عراق دیدار و گفت و گو کرد و اظهار داشت: میزبانی کشور عراق از زائران در اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) اقدام بسیار بزرگ و ارزشمندی است و ما قدردان مهمان نوازی شما و مردم هستیم.

وی با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه دولت ایران و عراق گفت: مردم دو کشور طی سال های اخیر شاهد تقویت روابط دوجانبه هستند و هرساله عاشقان زیادی برای زیارت عتبات عالیات عازم عراق می شوند که مورد استقبال گرم مردم کشور عراق نیز قرار می‌گیرند و امسال نیز با هماهنگی های صورت گرفته میان دو کشور شاهد برگزاری باشکوه مراسم اربعین خواهیم بود.

فرمانده مرزبانی ناجا با تشریح اقدامات مرزبانی در تسهیل تردد و امنیت زوار اربعین حسینی (ع) تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها برای خدمات دهی مطلوب به زائران اربعین حسینی بهره خواهیم گرفت و با لطف خداوند و عنایت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) شاهد هماهنگی بهتر مسئولان دو کشور برای خدمات دهی بهتر به زوار خواهیم بود.

سردار رضایی با اشاره به تردد زائران از مرزهای چهارگانه خسروی، مهران، شلمچه و چذابه عنوان کرد: آمادگی لازم برای پذیرش زوار خارجی کشورهای همسایه افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان و ... را برای تردد از مرزها و عزیمت به عراق داریم.

آمادگی کامل دولت عراق بر تأمین امنیت تردد زائران در ایام اربعین

سرلشکر "یاسین طاهر الیاسری" وزیر کشور عراق نیر در این دیدار با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع)، گفت: تسهیل تردد و تامین امنیت زوار اربعین برای ما بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت کشور ایران و عراق به امضا رسیده است.

وی افزود: هدف از امضا این تفاهم نامه، همکاری در تسهیل تردد زوار اربعین و خدمات دهی مطلوب به آنان است.

وزیر کشور عراق با اشاره به توافق های صورت گرفته در راستای بازگشایی مرز خسروی و حذف روادید اربعین خاطرنشان کرد: هر ساله شاهد خیل حضور زوار ایرانی در کنگره بزرگ اربعین حسینی (ع) هستیم و به طور قطع با اقدام های صورت گرفته در سال جاری بر میزان جمعیت زوار  افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به تمهیدات دولت عراق برای تامین امنیت مراسم اربعین افزود: نیروهای مسلح و دفاعی کشور عراق برای تامین امنیت این مراسم بزرگ فعالانه حضور خواهند داشت.

وزیرکشور عراق تاکید کرد: طی سال های گذشته مردم این کشور سعی در مهمان نوازی شایسته از زوار داشتند و ان شاءالله امسال نیز همین طور خواهد بود و در تلاش هستیم که خدمات مطلوبی به زوار ارائه دهیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون