نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/26      13:43:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:256


نسخه چاپی
ابتکارعمل مهندسان پزشکی بیمارستان ناجا و صرفه جویی یک میلیاردی
گروه ناجا ـ رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) از یک میلیارد و 800 میلیون ریال صرفه جویی با ابتکار عمل مهندسان دارو و تجهیزات پزشکی این مرکز درمانی خبر داد.

سرهنگ دکتر "آیت اله عبادی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر  اظهار داشت: با توجه به تحریم های موجود در حوزه برخی اقلام و تجهیزات پزشکی و در راستای استفاده بهینه و بهره برداری حداکثری از امکانات موجود،مهندسان جوان و خلاق دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان، دست به ابتکار عمل زده و با تلاش و پشتکار دستگاه های ساکشن مستعمل و از کارافتاده را که قریب به 14 سال در انبار مهندسی این مرکز جمع آوری شده بودند را پس از تعمیر و بازسازی به بهره برداری مجدد رساندند.

 وی با اشاره به این که دستگاه های ساکشن قدیمی از قدرت موتور بالایی برخوردار هستند، اضافه کرد: در روند بازسازی دستگاه های ساکشن قدیمی،شیشه باتل و اتصالات و لوله هاي جانبي این دستگاه ها که کارایی خود را ازدست داده بودند با نمونه های مشابه جایگزین شدند و در نهایت 6 دستگاه ساکشن با مکش و کارآیی بسیار خوب و بدون صدا مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر عبادی هزینه خرید نمونه ايراني اين ساکشن ها را 120میلیون ریال ونمونه خارجی آن حدود 300میلیون ریال عنوان و خاطرنشان کرد: این ابتکارعمل مهندسان دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان یک میلیارد و 800 میلیون ریال صرفه جویی برای بیمارستان  در پی داشته که جای تقدیر و قدردانی دارد.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا با اشاره به اینکه دستگاه ساکشن به منظور مکش ترشحات و خون از بیماران کاربری دارد، گفت: ساکشن های بازسازی شده دراتاق عمل جنرال،قلب و بخش هاي مراقبت ويژه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون