نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/27      13:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:33


نسخه چاپی
امنیت کشور در گرو اقتدار پلیس است/ناجا پرچمدار خدمت صادقانه به مردم
گروه استان ها - کرمانشاه - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت کشور در گرو اقتدار پلیس است، بنابراین همه ما موظفیم به این نیروی اصیل و ارزشی کمک کنیم.

"سیدقاسم جاسمی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود نیروهای مسلح مقتدر به جزیره ای امن در خاورمیانه و جهان تبدیل شده است، امنیتی که بسیاری از کشورهای به اصلاح مدعی حقوق بشر آرزوی ان را دارند.

وی ادامه داد: در بعد داخلی نیز امنیت اجتماع برعهده نیروی انتظامی قرار دارد که خوشبختانه از آن هم به خوبی برخوردار و شاهد هستیم عموم مردم از آن رضایت کافی را دارند.

جاسمی با بیان اینکه مهمترین مقوله در هر جامعه ای، امنیت آن است، گفت: امنیت بسترساز توسعه به شمار می رود و پیشرفت های چشمگیر جمهوری اسلامی در 40 سالی که از حیات طیبه آن می گذرد به خوبی بیانگر وجود امنیتی است که توسط پلیس و سایر نیروهای مسلح ایجاد شده است.

تصور جامعه بدون حضور پلیس غیرقابل باور است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین به خدمات متنوع پلیس در جامعه اشاره کرد و گفت: تصور اینکه پلیس برای یک روز در جامعه حضور نداشته باشد سخت و غیرقابل باور است چرا که در آن صورت زندگی هزاران نفر از اعضای جامعه مختل و هرج و مرج و ناامنی بسیار زیادی به بار می آید.

وی گفت: امروز نیروی انتظامی پرچمدار خدمت صادقانه به مردم است و همه شهروندان به نوعی مستقیم یا غیرمستقیم از حضور و برکات پلیس در جامعه بهره مند می شوند.

جاسمی گفت: در بسیاری از مواقع، ماموران جان برکف پلیس خواب و خوراک را بر خود حرام کرده تا امنیت شهروندان حفظ و مخلان نظم و امنیت عمومی اجازه فعالیت پیدا نکنند، این درحالیست که فداکاری های پلیس بیشتر مواقع به چشم نمی آید.

سردار اشتری از جمله فرماندهان کارآزموده نظام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، به اقدامات بنیادینی که در ناجا در حال شکل گیری است اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی به فرماندهی سردار اشتری که از جمله فرماندهان با دانش و کارآزموده نظام است مسیر درستی را برای پیمودن انتخاب کرده و به ترازهای انقلاب اسلامی که مد نظر رهبر معظم انقلاب نیز هست بسیار نزدیک شده است.

وی خاطرنشان کرد: برخورداری از نیروهای متخصص و زبنده، قرار دادن هر فرد در جای خود ، پیگیری برای رفع مشکلات و گرفتاری های مردم، صبوری در برابر مشکلات و ناملایمت، کارآیی مناسب با حداقل امکانات و برخورد قاطعانه با مجرمان و متجاوزان به حریم امن مردم از جمله خصایصی است که نیروی انتظامی از آنها برخوردار است.

جاسمی یادآور شد: وجود مجموعه این خصایص در پلیس جمهوری اسلامی باعث حسادت معاندان و دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام شده و باعث می شود هرازگاهی هجمه هایی را علیه این نیروی انقلابی وارد کنند.

این مقام مسئول افزود: این هجمه ها و فشارهایی که از سوی دشمنان وارد می شود بیانگر این است که پلیس وظایف خود را به خوبی انجام داده و در مسیر و صراطی مستقیم که باعث عاقبت به خیری می شود در حال حرکت است.

امنیت موجود در کرمانشاه مطلوب است

وی در ادامه، امنیت موجود در استان کرمانشاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این امنیت نتیجه تلاش های شبانه روزی مامورانی کم ادعا و عاشق خدمت به کشور است که اجازه نمی دهند عده ای از مزدوران خارجی و عوامل سرسپرده آنها در داخل و یا مجرمان به طمع کسب مال، باعث ناامنی شوند.

جاسمی در پایان به وجود فرماندهانی لایق در راس مجموعه انتظامی استان نیز اشاره کرد و گفت: کرمانشاه در سالیان اخیر همواره فرماندهانی لایق داشته است و هم اکنون نیز این بار مسئولیت برعهده سردار جاویدان که از جمله فرماندهان شجاع و با برنامه نیروهای مسلح محسوب می شود قرار دارد و مطمئن هستم وی می تواند بر امنیت موجود افزوده و رضایتمندی بیشتری در بین اقشار مختلف مردم ایجاد کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون