نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/27      15:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:304


نسخه چاپی
تاکید بر انتقال مفاهیم عاشورایی به نسل های بعدی
گروه استان ها- مازندران– نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اهداف واقعی عاشورا باید به نسل های بعدی منتقل شود .
 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، مراسم هفتمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش با حضور امام جمعه ، نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی و دیگر مسئولان ادارات وخانواده های شهدا در ستاد انتظامی شهرستان بابلسر برگزار شد.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبداله الحسين (ع) گفت: از قرن‌ها پیش، عاشورا به عنوان تجلی مبارزه حق بر باطل، روز فداکاری و جانبازی در راه دین و عقیده، شناخته شده است.

وی افزود: حسین بن علی (ع) در روز عاشورا با یارانی اندک ولی با ایمان و عزتی بزرگ با گروه سنگدل و بی‌دین به مقابله برخاست و کربلا را به صحنه همیشگی عشق خدایی و حریت مبدل ساخت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: ما باید از عاشورا درس بگیریم چرا که امام حسین (ع) با تمام هستی به معامله با خدا رفت و همه درس ها را در آن مدت كوتاه ولی عمیق به ما داد که چگونه زندگی با شرافتی داشته باشیم، زيرا هر معامله ای پوچ و زیانبار است مگر معامله با خدا که ارزش و بهای آن بالاست .

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه عاشورا اگرچه یک روز بود اما دامنه تاثیر آن تا ابد کشیده شده است، تصريح كرد : این واقعه چنان در عمق دل ها اثر گذاشته که همه ساله دهه محرم و به ویژه عاشورا ، اوج عشق و اخلاص نسبت به معلم حریت و اسوه جهاد و شهادت ، حسین بن علی(ع) می شود و همه حتی غیر شیعه در مقابل عظمت روح آن آزادمردان تعظیم می‌کنند .

نماینده مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: امروز دشمنان در کمین هستند تا به هر شیوه ممکن با تضعیف اعتقادات و وارد کردن برخی خرافات به اذهان مردم با اسلام و رشد جهانی آن مبارزه کند و اگر معنویت در اسلام ناب محمدی (ص) را به جوانان نشان ندهیم جوان به سمت انحرافات مذهبي می‌رود و بنابراین بیان جلوه‌های معنوی فرهنگ ناب عاشورا در جذب جوانان به دین بسیار مؤثر است.

آیت الله سلیمانی به چرایی عزاداری برای امام حسین (علیه السلام) به مدت چهل روز اشاره کرد و گفت : آنچه که در حق امام حسین (ع) به وقوع پیوست درباره هیچ کدام از امامان و پیامبران الهی روی نداده است .#

 

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون