نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/26      15:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:84


نسخه چاپی
متلاشی شدن باند سارقان احشام در اراک
گروه استان‌ها - مركزي - رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگيري اعضا باند سرقت احشام و کشف 24 فقره سرقت احشام از آنان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ "سید نورالدین حسینی" دراین‌باره گفت: در پي سرقت‌های متعدد احشام در روستاي "داودآباد" اراك و چند روستاي اطراف آن، شناسايي و دستگيري سارقان به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت .

این مقام انتظامی اظهار داشت: با آغاز تحقيقات میدانی و نامحسوس کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، سارقان كه بومي منطقه و ساكن يكي از روستاهاي شهرستان بودند، شناسايي و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی هر 5 نفر در عملیات‌هایی جداگانه دستگير شدند.

وی خاطرنشان کرد: در بازجویی‌های فنی و تخصصي مأموران انتظامي، دستگيرشدگان به سرقت 33 رأس دام در 24  سرقت از روستاهاي شهرستان و  فروش آنها به 2 خريدار احشام مسروقه اعتراف کردند. 

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی یادآور شد: سارقان در اعترافات خود درباره چگونگی انجام سرقت احشام این‌گونه اذعان داشتند که در ساعات پاياني شب با استفاده از موتورسيکلت، اقدام به شناسايي منزل يا دامداري مورد نظر کرده و سپس در فرصت مناسب، با شكستن قفل درب و در برخی از موارد نیز با تخريب ديوار دامداري، وارد  محل مورد نظرشده و احشام را با موتورسيکلت از محل خارج مي كردند.

سرهنگ حسینی با اشاره به دستگیری خريداران احشام سرقت شده در عملیاتي جداگانه و معرفي كليه دستگيرشدگان به مرجع قضائي براي سير مراحل قانوني گفت:‌ عدم توجه به توصيه‌هاي پليس و كوتاهي در استفاده از وسايل حفاظتي در نگهداري احشام و نیز اعتماد بيش از حد به افراد ناشناس از عواملي است كه بستر‌ساز وقوع سرقت از دامداري هاست.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون