نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/27      16:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:272


نسخه چاپی
انهدام باند فروش خودروهای گران قیمت با پلاک جعلی در البرز
گروه استان ها - البرز – فرمانده انتظامی استان از انهدام باند کلاهبرداری که اقدام به واردات خودروهای گران قیمت خارجی و فروش آنها با پلاک جعلی به ارزش 600میلیارد ریال در داخل کشور کرده بودند، خبر داد.
 
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "عباسعلی محمدیان" در جمع خبرنگاران گفت: مامور گشت اداره مبارزه با کالای قاچاق و ارز پلیس آگاهی در حال ماموریت در سطح شهر کرج به یک خودرو خارجی گران قیمت با پلاک گذرموقت مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کرد.

سردار محمدیان افزود: پس از استعلام مدارک خودرو محرز شد که خودرو فاقد مجوز بوده و با پلاک جعلی گذر موقت اقدام به تردد در مناطق شهری می کند که بلافاصله خودرو توقیف و به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در بررسی های تکمیلی متوجه شدند که مالک خودرو از جعلی بودن پلاک خبر ندارد و خودرو را از فرد دیگری با مجوز گذر موقت خریداری کرده و قرار شده که در 3 ماه آینده برای خودرو پلاک ملی تهیه کند.

وی تصریح کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از اعضای باند فروش خودروهای فاقد مجوز در تهران شدند که با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد.

سردار محمدیان خاطرنشان کرد: متهم که با مشاهده مدارک و مستندات موجود چاره ای جز اعتراف نداشت به واردات 17 خودروی گران قیمت خارجی با همدستی 2 نفر از اعضای اصلی باند به ارزش بیش از 600 میلیارد ریال و فروش آن به متقاضیان اقرار کرد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه تاکنون 3 نفر از سرشاخه های اصلی این باند دستگیر شده اند و تلاش برای شناسایی و دستگیری اعضای مرتبط با این باند ادامه دارد  اظهار کرد: اعضای این باندکلاهبرداری ، خودروهایی را که به نام افراد در کشورهای خارجی خریداری کرده ، وارد کشور می کردند و پس از اتمام مهلت قانونی مربوط به خودروهای گذر موقت، اقدام به جعل پلاک خودروها کرده و آن ها را در داخل کشور به فروش می رساندند.

سردار محمدیان با بیان این که متهمان تحویل مراجع قضائی شدند از شهروندان خواست: چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای اعلام شکایت یا پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون