نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/28      11:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:212


نسخه چاپی
179معتاد متجاهر و 36 توزیع کننده مواد مخدر در قم دستگیر شدند
گروه استان ها-قم-جانشین فرماندهی انتظامی استان از دستگیری 179 معتاد متجاهر و 36 نفر توزیع کننده مواد مخدر در قم خبر داد.


 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "صیاد درویشی" در حاشیه رزمایش زنگ نشاط که به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید در قم برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه ورود به سال تحصیلی جدید و برای این که محیط را برای دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی و مدرسه ای در حوزه امنیت روانی و نشاط اجتماعی مهیا کنیم، این رزمایش را در بخش های ترافیکی، انتظامی و امنیتی و همچنین در حوزه مبارزه با مواد مخدر و معتادان متجاهر برگزار کردیم.

وی با بیان این که در سال جدید بیش از 350 هزار دانش آموز و دانشجو در مراکز آموزشی در قم مشغول تحصیل می شوند، تصریح کرد: در بحث امنیت، بایستی خانواده های این افراد دغدغه ای نداشته باشند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به این که این طرح در دو بخش پنهان و آشکار اجرا تا معتادان متجاهر و فروشندگان مواد مخدر دستگیر و شاهد اثربخشی حداکثری در این خصوص باشیم، خاطرنشان کرد: طرح مذکور را با بیش از 100 حکم ورود به مخفیگاه توزیع کنندگان مواد مخدر آغاز که حاصل آن دستگیری 179 معتاد متجاهر و 36 توزیع کننده مواد مخدر و کشف 6کیلوگرم موادمخدر بوده است.

سرهنگ درویشی با بیان این که اقدامات پلیس محدود به زمان خاصی نبوده و برنامه ریزی و اقدامات بسیار خوبی در مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر و جرایم مرتبط با آن از ابتدای سال جاری آغاز شده است، بیان داشت: حاصل این تلاش ها کشف بیش از 4 تن مواد مخدر از ابتدای سال جاری بوده که در مقایسه با مدت مشابه 26 درصد افزایش را نشان می دهد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این که دستگیری باندهای قاچاق مواد مخدر در سال جاری 25 درصد افزایش را نشان می دهد، گفت: علی رغم این که مبارزه جدی با هرگونه ناهنجاری در دستور کار پلیس قرار دارد، در این مدت از سوی مردم بیش از 2 هزار تماس تلفنی با 110 گرفته شده که بیش از 500 مورد آن در رابطه با خرده فروشان بوده که حاصل آن افزایش 82 درصدی دستگیری هاست.

وی با اشاره به این که وقوع سرقت در قم رو به کاهش است، افزود: بیش از 70 درصد سرقت ها را سرقت های خرد تشکیل می دهد که عمده دلیل آن ناشی از اعتیاد سارقان بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم ابرازامیدواری کرد: با تلاش مستمر همکاران در بخش های مختلف به ویژه حوزه مبارزه با مواد مخدر و کمک و پشتیبانی سایر دستگاه ها و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بتوانیم این اقدامات را روز به روز افزایش داده و همواره شاهد امنیتی باثبات باشیم.

وی با بیان این که در این طرح از تمامی ظرفیت های انتظامی و ترافیکی و عملیاتی استان استفاده شده است، تصریح کرد: بیش از 650 نفر نیرو به کارگیری و 120 دستگاه خودرو و موتورسیکلت برای بخش های پنهان و آشکار این طرح اختصاص یافته تا اثر بخشی و بازدارندگی مطلوب را در کاهش فعالیت خرده فروشان و حتی به صفر رساندن آن را محقق سازیم.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم با بیان این که اگر آسیب ها به موقع درمان و پیشگیری نشوند چرخه جرم برای مجرمان مهیا می شود، بیان داشت: پلیس یک نگاه پیشگیرانه نسبت به آسیب های اجتماعی داشته و تلاش می کند تا با کمک و همفکری سایر دستگاه ها آن را کاهش دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون