نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/28      11:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:243


نسخه چاپی
کشف 50 تن برنج و 3 و نیم تن شکر تقلبی
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس کلانتری 124قلهک از کشف 50 تن برنج و 3 و نیم تن شکر تقلبی خبر داد و گفت: ارزش ریالی اقلام کشف شده در حال بررسی است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد قدیمی" ظهر روز گذشته، با اعلام خبر دستگیری 9 نفر که برنج و شکرهای تقلبی به بازار مصرف عرضه می کردند، گفت: اواسط شهریورماه جاری نماینده حقوقی شرکتی که دارای صاحب امتیاز و برند است با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی به کلانتری 124 قلهک مراجعه و اظهار داشت: به تازگی تعدادی از شهروندان با شرکت تماس و ضمن اعلام کد کارت جایزه که در کیسه های 10 کیلویی برنج قرار گرفته بود، تقاضای جایزه کرده اند.

این نماینده حقوقی در ادامه ادعای خویش اظهار داشت: با بررسی کدهای جایزه، مشص شد کدها تکراری بوده و به نظر می رسد فرد یا افرادی درصدد توزیع کدهای تقلبی در بین مشتریان هستند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تیمی از ماموران کلانتری با دریافت شکایت تحقیق در این خصوص را آغاز کردند، بیان داشت: ماموران کلانتری ضمن تماس با اشخاصی که کدهای جایزه را به شرکت اعلام کرده بودند، محل توزیع کیسه های برنج را که سوپرمارکت های محلی بوده، کشف کردند.

کلانتر محله قهک افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، کیسه های برنج، حاوی برنج واقعی نبوده و با اصل برنج تفاوت های فراوانی دارد.

سرهنگ قدیمی با بیان این که تحقیقات اولیه پلیسی حکایت از این داشت که مالکان مغازه ها این کالاها را از بنکداری در مرکز تهران خریداری کرده اند، تصریح کرد: در گام بعدی تحقیقات پلیسی، ماموران کلانتری دریافتند افرادی با همکاری یکدیگر کالاهای تقلبی از قبیل: برنج و شکر را در انباری در شورآباد دپو کرده و سپس با انتقال این اقلام به کارگاهی در یکی از روستاها، کالاهای تقلبی را به نام شرکت های برند بسته بندی و به بازار مصرف توزیع می کنند.

وی تصریح کرد: با شناسایی محل بسته بندی اجناس و اقلام تقلبی و محل دپوی این مواد غذایی نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی دادسرای ناحیه ۲۶ جرایم پزشکی قرار گرفت و با هماهنگی های قضائی، روز گذشته چند تیم از ماموران کلانتری به همراه نمایندگان اداره بهداشت به محل مذکور اعزام شدند.

کلانتر محله قلهک با اشاره به اینکه در محل بسته بندی اجناس 9 نفر دستگیر شدند، افزود: در این محل تعدادی تجهیزات ارتکاب جرم از قبیل: کیسه های تقلبی، هولوگرام، لیبل و کارت جایزه کشف و علاوه بر آن 10 تن برنج و 3 و نیم تن شکر تقلبی که آماده برای توزیع، کشف شد.

سرهنگ قدیمی عنوان کرد: در محل انبار کالاهای تقلبی در شور آباد، 40 تن برنج تقلبی کشف و مشخص شد، متهمان در بازه زمانی 14 روز اخیر اقدام به جمع آوری و انتقال برنج های تقلبی به این محل کردند.

رئیس کلانتری 124 قلهک با اشاره به اینکه متهمان به همراه کالاهای تقلبی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند، افزود: کارشناسان در حال بررسی ارزش ریالی اقلام کشف شده هستند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون