نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/29      15:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:118


نسخه چاپی
عملکرد تحسین برانگیز نیروی انتظامی در بحث تجمعات کارگران هپکو/ در روند خصوصی سازی، دقت لازم صورت نمی‌گیرد و قوانین رعایت نمی‌شود
گروه ناجا- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه نیروی انتظامی نیست که مطالبات کارگران را پاسخ دهد و اقناع سازی کند، اما در این مدت ناجا بسیار خوب عمل کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین"مجتبی ذوالنور"با اعلام این خبر، اظهارداشت: بعضی افراد رفتار نیروی انتظامی با کارگران معترض هپکو را نقد می‌کنند که من از موضع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع را بررسی کردم.

وی گفت: در حقیقت اشتباهی که در خصوصی سازی صورت می‌گیرد، این است که در روند خصوصی سازی، دقت لازم صورت نمی‌گیرد و قوانین رعایت نمی‌شود و همین باعث می‌شود که خریداران بخش‌های خصوصی سازی شده، به جای اینکه آن را رونق و بهبود بخشند و سودآورتر کنند،  به فکر زمین و اموال آن می‌افتند و کم کم زمینه خروج ملک و مال را از کاربری اصلی اش فراهم می‌کنند که این روال باعث غیرسودآور شدن کارخانه‏، نپرداختن حقوق کارگران و اعتراض آنان می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بعضی از کارگران هپکوی اراک حدود هشت ماه است که حقوق نگرفته اند و اعتراض آنان، به جا و به حقی است؛ مسئولان مربوطه باید این مشکل را حل کنند.

وی ادامه داد: وظیفه نیروی انتظامی نیست که مطالبات کارگران را پاسخ دهد و اقناع سازی کند، اما در این مدت ناجا بسیار خوب عمل کرده است.

این مقام مسئول گفت: نیروی انتظامی دو هفته تلاش می‌کرد که کارگران را متقاعد و متفرق کند در صورتی که این کار، وظیفه مسئولان دیگر مانند استاندار است، اما در نهایت وقتی که ریل راه آهن بسته و مسافران قطار‌ها دچار مشکل می‌شوند، مسئولان از نیروی انتظامی درخواست رسیدگی و حل مساله را کردند؛ با خویشتنداری که ناجا داشت، این موضوع به خوبی مدیریت شد.

ذوالنور ادامه داد: در تجمع کارگران دلسوز و زحمتکش، عناصری نفوذ می‌کنند که به دنبال امنیتی کردن فضا و ایجاد مشکل هستند؛ چنین افرادی با ماموران پلیس درگیر می‌شوند و سنگ پرانی می‌کنند، طبیعی است که نیروی انتظامی با چنین افرادی برخورد می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مسئولان کشوری، دولت و دستگاه‌های مربوط توصیه کرد به مطالبات پاسخ بدهند و مشکل کارگران را حل کنند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون