نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/30      9:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:126


نسخه چاپی
امنیت کشور موجب افتخار و نیازمند مشارکت همگانی
گروه استان ها-کرمان- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور، گفت: افتخار می‌کنیم که در جمهوری اسلامی ایران، امنیتی مناسب داریم و این یک ادعا نیست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد مارانی" در سومین گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در عنبرآباد، گفت: امروز شاهدیم کشورهای مختلف جهان که خود را صاحب یک وضعیت مناسب می‌دانند در چه وضعیتی به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه همایش‌هایی از جمله همایش علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان، موجب ایجاد وحدت، امنیت، برادری و ایجاد همدلی در مجموعه‌ها می شود، تاکید کرد: سلامت و امنیت 2 نعمتی است که اهمیت آنها برای انسان زمانی مشخص می شود که آنها را از دست می‌دهد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه به مقوله‌های مورد نیاز برای تحقق امنیت پایدار اشاره و بیان کرد: جامعه و مردم یکی از ارکانی است که موجب ایجاد امنیت می‌شود و اینکه امروز در جنوب شرق امنیت را مردمی کرده‌ایم به آن دلیل است که مردم خودشان از این جامعه هستند و دلشان برای جامعه خودشان بیشتر می‌سوزد.

سردار مارانی ضمن اشاره به این مطلب که توجه به مردم و حضور مردم در حوزه ایجاد امنیت پایدار بسیار اثرگذار است، تاکید کرد: اگر مردم در امنیت، اقتصاد، فرهنگ، سیاست و سایر حوزه‌ها حضور نداشته باشند، موفق نخواهیم بود.

وی به موضوع فرهنگ نیز اشاره کرد و گفت: فرهنگ از نکات بسیار مهم و اساسی است و همه مسئولان و آحاد مردم باید درباره آن احساس مسئولیت کنند و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در این زمینه نکات بسیار اساسی و مهمی را مطرح کرده اند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب‌شرق نیروی زمینی سپاه با اشاره به این مطلب که اگر به اقتصاد و معیشت مردم توجه نکنیم، هیچ گاه امنیتی وجود نخواهد داشت، گفت: در سال هایی که مردم مشکلات اقتصادی دارند شاهد هستیم که ناامنی نیز رشد صعودی دارد.

سردار مارانی ضمن بیان این مطلب که نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی از ارکان تامین امنیت هستند، گفت: انواع قاچاق، نزاع های دسته جمعی، مواد مخدر، سرقت، اقدامات و فعالیت های تروریستی و ضد انقلابی باعث ایجاد ناامنی می شود و نقش مردم، سران طوایف و مسئولان امنیتی برای ایجاد امنیت پایدار بسیار مهم است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون