نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/30      13:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:113


نسخه چاپی
آمادگی کامل نیروهای پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان
گروه ناجا – رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی کامل نیروهای این پلیس برای تأمین امنیت بازگشایی مدارس و دانش آموزان خبر داد و گفت: رضايت شهروندان بزرگترین پشتوانه پليس در اجراي مأموريت هاي محوله است .

 

سردار "محمد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: پلیس پیشگیری با بهره گيري از ظرفيت هاي موجود و برقراري تعامل با ساير سازمان ها، در راستاي انجام وظايف ذاتي و تدابير ابلاغي، با ايجاد بستر مناسب امنيتي،انتظامي با هدف تأمين نظم و امنيت بازگشايي مدارس و ايجاد محيط ايمن براي دانش آموزان به استقبال از ماه مهر خواهد رفت.

وی یکی از تدابیر کلی پلیس پیشگیری برای ماه مهر و بازگشایی مدارس را افزایش توان عملیاتی عنوان داشت و تصریح کرد : گشت های موتوری و خودرویی کلانتری ها در محیط های پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش آموزان، فعال و  به منظور جلوگیری از هرگونه ترافیک و تسهیل در عبور و مرور طرح ویژه شدآمدی اجرا خواهد شد .

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به استفاده پلیس از ظرفیت های محلی مانند پلیس افتخاری و نگهبان محله برای پیشگیری از وقوع جرایم و برقراری امنیت اجتماعی در بین شهروندان،بیان کرد:رعايت قوانين و مقررات و توجه به توصيه و نكات پيشگيرانه و همكاري والدين و دانش آموزان با پليس مي تواند در جلوگیری از بسياري جرایم تاثیرگذار بوده و امنيت اجتماعي پايدار را به دنبال خواهد داشت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از برنامه های پلیس پیشگیری در ماه مهر، اقدامات ویژه و مخصوص برای بازگشایی مدارس است، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم برای اول مهر با هدف ارتقاء آرامش و امنیت، برای به دست آوردن محیطی امن و سالم و به دور از نگرانی برای دانش آموزان و خانواده آنها ترتیب داده شده است.

وی مطرح کرد: یکی از راه های استمرار نظم و امنيت مدارس، ارتباط فراگير واحدهاي انتظامي با انجمن اولياء و مربيان و واپايش محيط پيراموني مدارس به ويژه دبيرستان ها است.

سردار شرفی با اشاره به خدمت رساني پليس، بر سرعت و كيفيت در رسيدگي به مشكلات مردم و تكريم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: ارتقاء آمادگي نيروها، کاهش آسيب ها و پايش مداوم اقدامات کارکنان، سه راهبرد اساسي ناجا است.

وی با اشاره به اينكه ناجا به دنبال مردمي كردن امنيت است، افزود: ارتقاء احساس امنيت در جامعه بسيار مهم تر از وجود امنيت است که ثمره آن اعتماد مردم به پليس شده و پليس راحت تر مي تواند به وظايف خود عمل کرده تا منعکس‌کننده توانمندي‌ها، اقتدار و نيز جايگاه اجتماعي پليس باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون