نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/30      15:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:330


نسخه چاپی
تقدیر امام جمعه اراک از عملکرد نیروی انتظامی
گروه استان ها – مرکزی – امام جمعه شهرستان اراک در دیدار فرمانده انتظامی استان از عملکرد پلیس در برخورد مسئولانه و قاطعانه با هنجارشکنان و قانون گریزان در این استان تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "قربانعلی دری نجف آبادی" ضمن تسلیت ایام محرم و با گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اقدامات و عملکرد مقتدرانه پليس نويدبخش امنيت،آرامش و آسايش براي آحاد مردم است که این اقدامات و تلاش های شبانه روزی سبزپوشان نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت قابل تقدیر است.

وی در ادامه با تأکید بر امنيت اجتماعي به عنوان مهم‌ترین شاخصه امنيت، گفت: نخستين و مهم‌ترین مسئوليتي كه نيروي انتظامي بر عهده دارد،ارتقاء امنيت اجتماعي است و ديگر مؤلفه‌های امنيت نيز در ذيل امنيت اجتماعي قرارگرفته و نبايستي به هیچ‌وجه نسبت به آن قصور و كوتاهي کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به تجمعات اعتراضی کارگران در خصوص مطالبات معوقه خود بیان داشت: پلیس با این تجمعات مسئولانه و قاطعانه همراه با رأفت و مهربانی برخورد کرد که این برخورد تحسین مسئولان را بر انگیخته است.

آیت‌الله "دری نجف‌آبادی" در پايان خاطرنشان کرد: مقوله امنيت امر مهمي است که می‌بایستی همه‌گیر شود و نبايد فقط به پليس ختم شود، بلکه هر اداره و ارگاني به سهم خود بايد در آن سهيم باشد؛ همچنين بايد طوري عمل کرد که خود مردم نيز امنيت را نياز مهم و اساسي خود دانسته و در حفظ آن مشارکت کنند.

مردم‌داری مهم‌ترین اولویت‌ پلیس

 سرهنگ"حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه پلیس سردمدار ثبات امنیت پایدار در سطح جامعه به شمار می‌رود بیان داشت: نیروی انتظامی در چارچوب وظایف خود اجازه هیچ‌گونه بی‌نظمی و هنجاری شکنی و اختلال در جامعه را به مخلان و قانون گریزان نمی‌دهد.

وی برخورد قاطعانه و مهربانانه در دفاع از مطالبات به حق مردم را از مهم‌ترین اقدامات نیروی انتظامی عنوان کرد و اظهار داشت: پلیس همیشه در کنار مردم درصدد مرتفع ساختن نیازهای امنیتی و به حق جامعه است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی، مردم مداری را از مهم‌ترین اولویت‌ها در توسعه خدمت‌رسانی به شهروندان خواند و گفت: درکنار مسئولان استانی در تلاشیم با تدبیر و مدیریت برای رفع موانع و مشکلات کارگری اقدامات لازم را انجام دهیم.

سرهنگ"مفخمی شهرستانی"به تجمعات اخیر کارگری در استان مرکزی اشاره و بیان داشت: نیروی انتظامی حتی الامکان با دوری از اقدامات سخت و سلبی و با سعه‌صدر با کارگران مطالبه گر برخورد کرده و اجازه جولان به معاندان مغرض و سودجو از احساسات مردم را نخواهد داد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این دیدار با تشریح راهبردهای امنیت بخش پلیس استان مرکزی، بیان داشت: پلیس استان با اشرافیت اطلاعاتی و تعیین راهبردهای مشخص در حوزه امنیت، برنامه‌ریزی هدفمندی در ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد قاطع با مجرمان را آغاز کرده است.

فرمانده انتظامی استان در پايان قانون مداري، عدالت‌خواهی و تعميق بنیان‌های نظم و امنيت را ميثاق مشترك شهروندان و پليس برشمرد و اظهار داشت: پیش‌بینی و شناخت علمی بسترها و زمینه‌های آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی به منظور صیانت جامعه از طریق ارتقاء سطح آگاهی و ترویج هنجارها، قوانین، مقررات و کاهش جرایم از تكاليفي است كه از سوي دستگاه‌های متولي نظم و امنيت و فرهنگ عمومي به عنوان يك مطالبه مردمي بايد به صورت مستمر پيگيري و دنبال شود و پليس استان چون هميشه و فراتر از مسئولیت‌های سازماني بايد در اين حوزه پيشگام باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون