نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/6/31      10:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:287


نسخه چاپی
کنترل و مدیریت جمعیت زائران اربعین حسینی(ع) پشت مرزهای استان /لزوم مدیریت اربعین توسط انتظامی استان
گروه استان ها- ایلام- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه فرصت زیادی تا آغاز کنگره عظیم اربعین حسینی باقی نمانده است،گفت: کنترل و مدیریت جمعیت زائران اربعین حسینی(ع)بایستی پشت مرزهای استان صورت گیرد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام "نوراله کریمی تبار"در همایش گرامی داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ما تجربه سال گذشته که مثبت و اثرگذار بود را داریم که بایستی از این تجربیات نهایت استفاده را جهت سهولت تردد زائران استفاده کنیم.

وی گفت: در دیدار سال گذشته با فرمانده ناجا مطلبی را مطرح کردیم تا مدیریت انتظامی این کنگره عظیم در استان ایلام به انتظامی استان واگذار شود تا بتوانیم با یک وحدت رویه از بروز بی نظمی ها جلوگیری کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از فرماندهی نیروی انتظامی خواست برای جلوگیری از هرگونه مشکلی در مورد افزایش جمعیت زائران با مسئولان استان های همجوار هماهنگی های لازم در مورد ظرفیت مشخص پذیرش زائران به استان ایلام صورت بگیرد و توسط استان های همسایه ایستگاه های صلواتی برای زائران در ورودی های منتهی به استان ایلام دائر شود.

 وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم استان هایی که همجوار استان ایلام هستند برای مدیریت و ورود جمعیت به استان ایلام حتماً هماهنگی‌های لازم را با پایانه مرزی مهران داشته باشند تا بتوانیم ورود زائران را مدیریت کنیم.

حجت الاسلام کریمی تبار در بخش دیگری از سخنان خود به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: استخراج گنج از گنجینه دفاع مقدس وظیفه ای است که امروز بر دوش ما و شماست تا بتوانیم نسل جوان و جنگ ندیده را با افتخارات هشت سال جنگ تحمیلی آشنا کنیم .

وی تصریح کرد: شکل گیری جبهه های مقاومت و مبارزه با گروهک های تروریستی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس ملت بزرگ ایران برای کشورهای منطقه است.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: روزگاری دشمنان سودای حکومت رژیم غاصب اسرائیل بر منطقه خاورمیانه را داشتند اما به برکت انقلاب اسلامی و ترویج روحیه ایثار و شهادت و مبارزه با استکبار جهانی، جبهه های مقاومت در منطقه تعیین کننده نقشه خاورمیانه هستند.

وی افزود:  برگزاری گسترده و ایمن راهپیمایی بزرگ اربعین که در واقع زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) است نیز دنیا را متوجه اقتدار و مدیریت عالی جمهوری اسلامی ، عظمت همبستگی و اتحاد جامعه شیعیان، مسلمانان و حتی غیرمسلمانان کرده که باز هم این اجتماع بزرگ مردمی از برکات دفاع مقدس است..

کریمی تبار گفت: هرچند در ظاهر جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تمام شده اما با توجه به تحرکات دشمن اکنون ما در برهه ای از زمان قرار داریم که مبارزه با بیکاری، فساد، تورم، خلع ید دشمنان داخلی و خارجی، مبارزه با کسانی در صدد ضربه زدن و هتک حرمت انقلاب اسلامی هستند نیز جنگ محسوب می شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع مقدس یک گنجینه تمام نشدنی و پنهان است، تاکید کرد: مدارس و دانشگاه ها بهترین اماکن برای تبیین دستاوردها و اهداف دفاع مقدس و آشنایی نسل های بعد از جنگ با موضوع دفاع مقدس است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: نسل های کنونی باید بدانند که اقتدار و عظمت و نیز امنیت ایران اسلامی حاصل رشادت و فداکاری شهدا و ایثارگرانی است که با رفتن به جبهه های نبرد هیمنه پوشالی رژیم بعث و ائتلاف جامعه جهانی علیه ایران را در هم شکستند و سرنوشت جنگ را با وجود کمبود نفرات و تجهیزات اما با اتکا به نیروی ایمان و خودباوری به سود انقلاب اسلامی تغییر دادند و جهان را وادار به تسلیم کردند#.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون