نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/1      14:4:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
روایت عشق بازی مدافعان وطن
گروه استان ها - سمنان- شهادت سرو قامتان نیروی انتظامی، روایت عشق‌ بازی مردانی است که در هیاهوی بازارگونه دنیا، فارغ از هرگونه نام و نشان و تحلیل و تجلیل، جان می‌فشانند تا جانِ مردمان این سرزمین در امنیت و آرامش باشد.

 

 

دفاع‌مقدس صفحه ای از فرهنگ نامه عاشوراست. حماسه ای که ستاره‌ های فروزانش قرن‌ها پس از واقعه جانسوز کربلا، جانانه به ندای «هَل مِن ناصرٍ یَنصُرُنی» حسین(ع) لبیک گفته و همراه با عاشورایان، آسمانی شدند.

این روزها که سیاهپوش عزای حضرت حسین(ع) و گریان مصیبت های کاروان اسرای کربلا هستیم، تاریخ این سرزمین آغاز نبردی را به نمایش می­ گذارد که بی‌تردید، ادامه ی عاشورا است.

دفاع جانانه ملت بزرگ ایران در برابر رژیم بعث عراق که نه دقیق‌تر بگویم؛ استکبار جهانی، نبرد حق علیه باطل بود. جنگی ماندگار که ستاره‌های فروزانش، جانانه به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) لبیک گفتند و همراه با یاران وفادارش، آسمانی شدند.

هرچند این نبرد نظامی با پیروزی حق و شکست مفتضحانه دشمن و حامیان غربی‌اش پایان یافت؛ ولی دفاع، همچنان باقی است. آنگاه که امام خامنه ای (مدظله العالی) از تشکیل جنگ اقتصادی و روانی شدید و فشار حداکثری دشمنان سخن می گویند؛ یعنی جنگ همچنان باقی است.

بی تردید سربازان سبزپوش ولایت سنگرهای دفاع را خالی نکرده‌اند. در همین لحظات که قلم را در وصف یاران امام حسین(ع) روی دفتر می‌لغزانم، چند روزی بیش از شهادت 2 تن از مرزداران غیور ناجا نگذشته است.

شهیدان «پارسا» و «شیری» که عباس گونه در دفاع از حریم وطن و اسلام و در مبارزه با اشرار و معاندین مسلح به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

شهادت سبزپوشان ناجا در گوشه و کنار این آب‌ وخاک، روایت عشق‌بازی مردانی است که در هیاهوی بازارگونه دنیا، فارغ از هرگونه نام و نشان و تحلیل و تجلیل، جان می‌فشانند تا جانِ مردمان این سرزمین در امنیت و آرامش باشد.

ملت انقلابی ایران اسلامی نیز که بیش از چهاردهه در برابر طاغوت سینه سپر کرده و الگوی آزادگی و حریت برای مردم مظلوم جهان‌اند، در این برهه از تاریخ نیز جنگی تحمیلی را تجربه می‌کنند. نبردی سخت که در آن دشمن، مقاومت و ایستادگی‌مان را هدف قرار داده است.

بی‌تردید باز هم پیروزی از آنِ رهروان عاشورا است. آنانی که آزادگی را از حسین(ع)، وفاداری را از عباس(ع) و ایستادگی را از زینب(س) آموخته‌اند. آنانی که تاریخ را درنوردیده و این روزها ناله‌های رقیه(س) بنت‌الحسین(ع)، از یمن، فلسطین، بحرین و سوریه دل‌های‌شان را می‌لرزاند.

 لشگریانی که تا ظهور مهدی موعود (عج)، مدافعان حرم و حریم باقی خواهند ماند.#

نویسنده: سید محمد شاه چراغ، کارشناس رسانه ای پلیس سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون