نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/1      14:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:164


نسخه چاپی
سیاست صادقانه
گروه استان ها - سمنان- محدود ساختن برنامه های هفته ناجا از 100 ویژه برنامه در سال گذشته به 27 برنامه، گویای این "سیاست صادقانه" است که پلیس هدفی جز تامین امنیت وخدمت رسانی بیشتر به مردم در رزمایش بزرگ مهر و گردهمایی میلیونی اربعین ندارد.
 

رزمایش بزرگ مهر، هفته ناجا و رزمایش عظیم اربعین که تلاقی آنها حجم ماموریت های انتظامی را به شدت بالا برده و این ایام اوج خدمت رسانی پلیس به شهروندان خواهد بود.

مهرماه آغاز سال تحصیلی است و به همین منظور طرح های متعدد انتظامی و ترافیکی با هدف تسهیل تردد شهروندان و سرویس های مدارس در معابر شهری و تامین امنیت دانش آموزان عزیز تنظیم و از نخستین روز پاییز اجرایی می­ شود.

اربعین که رزمایش بزرگ و بی نظیر مسلمانان است و اهمیت آن در سال های اخیر از مرزهای منطقه فراتر رفته و ارزشی بین المللی یافته است، دومین ماموریت مهم ناجا در روزهای پیش روست.

صدور گذرنامه برای زائران اربعین، آماده سازی زیرساخت های مرزی، تامین امنیت زائران از مبدا تا مرز، تسهیل آمد و شد میلیونی زوّار در مرزهای چهارگانه و آماده سازی جاده ها و شهرها برای بازگشت زائران گرامی از جمله ماموریت های حساس پلیس است.

هفته ناجا مناسبتی است ملی که در هفت روز آن علاوه بر ارائه خدمات مضاعف به شهروندان، موضوع امنیت و کم و کیف آن به چالش کشیده و بررسی می شود و ناجا ضمن نمایش خدمات یک ساله خود، تعاملی کم سابقه با شهروندان و نهادهای دیگر برقرار می سازد و از مهم ترین بخش های هفته ناجا سلسله برنامه هایی است که با هدف تجلیل از کارکنان نیروی انتظامی صورت می­ گیرد و به نوعی از خدمات یک ساله آنان و خانواده های صبورشان قدردانی می­ شود.

ولی امسال که این سه ماموریت مهم و گسترده در یک بازه زمانی محدود اجرایی می شود و نیروی انتظامی می بایست به صورت همزمان همه حوزه ها را پوشش دهد، ناجا در اقدامی مثبت و ارزشمند، حجم برنامه های هفته ناجا را به یک چهارم سال های قبل کاهش داده تا حداکثر توان خود را در مسیر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی و دانش آموزان عزیز و تامین امنیت آنان به کار گیرد.

محدود ساختن برنامه های استانی هفته ناجا از 100 ویژه برنامه در سال گذشته به 27 برنامه، گویای این "سیاست صادقانه" است که پلیس هدفی جز خدمت رسانی بیشتر به مردم و تامین امنیت کشور ندارد.

به بیان دیگر ناجا از فرصت نمایش عملکرد خود، پرداختن به امور داخلی، تقدیر از ماموران مجاهد پلیس و برگزاری جلسات و همایش ها گذشته تا ظرفیت خود را بیش از پیش در میدان خدمت به مردم به کار گیرد تا اربعینی ایمن و مهری شاد در انتظار مردم ایران زمین باشد.

بی تردید در قبال این برنامه ریزی ناجا نیز انتظاراتی دارد:

-عموم شهروندان در حوزه های مختلف انتظامی-ترافیکی از جمله انجام امور پیشگیرانه در حوزه سرقت از منازل و وسایل نقلیه اهتمام کامل ورزند و با استحکام بخشی به خانه های خود و تجهیز خودروها به سیستم های ایمنی و قفل های فرمان یا پدال، مانع از وقوع آسان سرقت شوند.

-زائران عزیز اربعین از هم اکنون برای دریافت گذرنامه اقدام و آن را به روزهای آخر موکول نکنند و به هیچ وجه بدون گذرنامه به مرزها مراجعه نداشته باشند.

-رانندگان وسایل نقلیه به ویژه زائران اربعین حسینی با رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی در جاده ها از بروز سوانح ترافیکی جلوگیری و حداکثر همکاری را با پلیس به ویژه در مناطق مرزی داشته باشند تا شلوغی و ازدحام خودروها مانع خدمت رسانی ناجا و سایر دستگاه ها به زوار حسینی نشود.

-ماموران ناجا به منظور خدمت به شما در مرزهای چهارگانه اربعین مستقر و خدام الحسین (ع) هستند، همکاری شما با آنها بی تردید، خدمت رسانی بیشتر پلیس را تسهیل و تسریع می کند.

-والدین عزیز از سرویس های مصوب دانش آموزشی و مورد تایید مدارس و ادارات آموزش و پرورش برای رفت و آمد فرزندانشان استفاده کنند.

-ماموران پلیس حین بازگشایی مدارس در ساعات صبح و پایان کار مدارس در ظهر، مقابل مدارس مستقر خواهند بود، لذا دانش آموزان و اولیای گرامی به منظور ارتقاء امنیت خود، نهایت همکاری را با ماموران پلیس داشته باشند.

-علیرغم محدود سازی برنامه های هفته ناجا، ویژه برنامه های خدمات رسانی مضاعف به شهروندان و جلسات دیدار مستقیم مردم با فرماندهان برقرار و یگان های انتظامی به ویژه سامانه نظارت همگانی 197 پذیرای گلایه ها، شکایات، تقدیرها و پیشنهادات شما خواهد بود.#

سرهنگ عبداله حسنی، فرمانده انتظامی استان سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون