نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/3      16:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:721


نسخه چاپی
کاهش 28درصدی جان باختگان ناشی از تصادفات رانندگی در کردستان
گروه استان ها - کردستان - فرمانده انتظامی استان از کاهش 28درصدی جانباختگان ناشی از حوادث رانندگی طی 6ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

 

سردار "علی آزادی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : همزمان با ايجاد تغييرات و تحولات گسترده در عرصه هاي مختلف زندگي، پليس نيز تلاش کرده است تا برنامه ها و فعاليت هاي خود را در تمامي حوزه ها و به ويژه در حوزه امنيت و ساماندهي ترافيكي با اين تغييرات هماهنگ كند .

وی با بيان اينکه عامل انساني، جاده اي و خودرويي ، از جمله علل اصلي وقوع تصادفات رانندگي است، گفت: همواره بايد با مديريت صحيح و هدفمند در راستاي ارتقاء فرهنگ ترافيکي شهروندان و كاهش تصادفات اقدام كرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: افزايش نقش و مشاركت مردم در عرصه هاي مختلف اجتماعي به ويژه در حوزه فرهنگ ترافيك موجب شد كه پليس براي برقراري مطلوب نظم و امنيت، توجه خود را بيش از پيش به حوزه پيشگيري اجتماعي معطوف کند .

سردار آزادی، ارتقاء فرهنگ ترافيکی را کم هزينه‌ترين راهکار براي کاهش تصادفات دانست و تاکید کرد: افزايش قانون مداري و نهادينه‌شدن فرهنگ ترافيكي مطلوب در كليه آحاد اجتماعي از جمله برنامه‌ها و اولويت‌هاي فرهنگي پليس در این حوزه است كه با رويكرد آموزش همگاني دنبال مي‌شود.

وی ادامه داد: با حرکت در مسير اجراي قانون و ايجاد روحيه همبستگي در بين مردم و دستگاه‌ها روز به روز شاهد وضعيت بهتر ترافيک در معابر درون و برون شهري خواهيم بود.

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به وضعیت تصادفات استان، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون، تعداد جان باختگان ناشی از تصادفات درون شهری 26 درصد ونیز جان باختگان تصادفات برون شهری نیز 28درصد کاهش داشته است .*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون