نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/16      14:43:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:306


نسخه چاپی
پلیس نماد و نشانه امنیت برای مردم است
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس تهران بزرگ بیان داشت: پلیس نماد و نشانه امنیت برای مردم است و در مسیر خدمت رسانی به مردم سر از پای نخواهیم شناخت.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در ششمین روز از هفته ناجا سردار "حسین رحیمی" که با حضور استاندار تهران و حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران برگزار شد در سخنانی ، بیان کرد: پلیس هوشمند یعنی اینکه برای پیشبرد اهداف خود به سمت بهره‌گیری از امکانات پیشرفته پلیسی، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها قدم برداریم.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه پلیس نماد و نشانه امنیت برای مردم است، افزود: در مسیر خدمت‌رسانی به مردم سر از پای نخواهیم شناخت و با اقدامات پیش‌دستانه مانند ساماندهی و انضباط‌بخشی در بیش از 30 نقطه شهر تهران، ضمن حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در تلاش برای تنگ کردن فضا برای مجرمان هستیم.

سردار رحیمی بیان داشت: ساماندهی مناطقی مانند شوش، مولوی، هرندی، دامنه رودخانه جاجرود، دروازه غار و فرحزاد از جمله این اقدامات است در کنار اقدامات پیشگیرانه، طرح های عملیاتی با قدرت در کنار پلیس های تخصصی انجام می‌شود.

وی به طرح های پلیس در تهران بزرگ از جمله رعد، کاشف، صاعقه، ظفر، اقتدار و طرح های ترافیکی اشاره و بیان داشت: با مفاسد کلان اقتصادی برخورد بی‌امان می‌کنیم و تاکنون در  35 پرونده کلان اقتصادی اقدامات خوبی انجام داده ایم و بالغ بر 400 نفر از این افراد را بازداشت کرده ایم.

سردار رحیمی با اشاره به کنترل فضای مجازی توسط پلیس فتا و اینکه بیش از 130 درصد افزایش بازداشت مجرمان را در فضای مجازی داشته ایم،افزود: اقدامات ایجابی و ارشادی توسط پلیس در حال انجام است و روزانه 2 هزار راننده و راکب موتورسیکلت متخلف در تهران اعمال قانون می‌شوند که این افرد باید آمورش های لازم را در ستادهای ترخیص ببینند.

وی با اشاره به اینکه 11 مرکز مشاوره در سرکلانتری‌ها و 84 دایره در کلانتری‌ها ایجاد شده و سالانه 300 هزار نفر در این بخش مورد ارشاد و آگاه‌سازی قرار می‌گیرند، عنوان داشت: در دو سال پیاپی کسب رتبه برتر اعتماد مردم بر اساس نظرسنجی‌های معتبر جزو دستاوردهایی است که برای مردم تهران به ارمغان آوردیم و فقط در دو سال گذشته سهم تهران را از وقوع جرایم از 29  به 21 درصد رسانده ایم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون