نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/16      15:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:291


نسخه چاپی
تردد 122 هزار زائر اربعین از مرز مهران/ جلوگیری از ورود خودروهای شخصی در حدفاصل پل زائر به سمت ۱۱ کیلومتری پایانه مرزی/ 3 عامل مهم تصادفات رانندگی در محورهای ایلام
گروه استان ها_ ایلام _ فرمانده انتظامی استان به تردد 122 هزار زائر اربعین از مرز مهران اشاره کرد و گفت: از ورود خودروهای شخصی در حدفاصل پل زائر به سمت ۱۱ کیلومتری پایانه مرزی و جلوگیری خواهد شد.
 

سردار "نورعلی یاری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: مرز مهران همانند سال های گذشته به عنوان مرکز اصلی تردد توسط زائران انتخاب شده است.

 وی در ادامه با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی نیروهای انتظامی مستقر در پایانه مرزی مهران افزود: پلیس در این ایام، امنیت و نظم زائران را به خوبی و به طور کامل برقرار کرده است.

 سردار یاری در ادامه خاطر نشان کرد :با توجه به حجم زیاد تردد زائران از مرز مهران، شاهد تردد بیش از ۱۲۲ هزار زائر در ۲۴ ساعت گذشته از این مرز بودیم.

 این مقام ارشد انتظامی در ادامه با بیان اینکه محورهای مواصلاتی توسط همکاران پلیس راه و همچنین پلیس راهور کنترل می شود، تصریح کرد: از ورود خودروهای شخصی در حدفاصل پل زائر به سمت ۱۱ کیلومتری پایانه مرزی و جلوگیری خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: از ابتدای ماه صفر تا امروز بیش از ۷۰ هزار خودرو وارد شهر مهران شده‌اند و در این مدت بیش از ۳۵ هزار خودرو زائران نیز پس از بازگشت از کشور عراق از شهر مهران خارج شدند.

 وی ادامه داد: در ۹ روز گذشته وضعیت ابتدای ماه صفر تا امروز بیش از ۲۰ مورد حادثه رانندگی مبنی بر جرح و فوت در مسیرهای منتهی به مرز مهران در استان ایلام به وقوع پیوسته است که از این تعداد ۱۶ مورد جراحی و ۴ مورد نیز فوتی بوده است.

  فرمانده انتظامی استان ایلام تصریح کرد: در این حوادث رانندگی ۲۹ نفر از زائران مجروح و متاسفانه 8 نفر نیز فوت کرده‌اند.

 وی گفت: ۶۵ درصد تصادفات رخ داده در این مدت به علت تخطی از سرعت مطمئنه بوده که خستگی و خواب آلودگی زائران نقش مهمی در وقوع این حوادث داشته است.

 این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: خروج از جاده و واژگونی خودروها، ۶۵ درصد  از سوانح رانندگی در این مدت را به خود اختصاص داده است.

 سردار یاری با اشاره به ۱۰۵ هزار تردد وسیله نقلیه در مسیر های منتهی به مرز مهران به زائران توصیه کرد: برای پیشگیری از خستگی و خواب آلودگی که سهم عمده‌ای در بروز حوادث رانندگی را دارد از موکب ها و استراحت گاه های بین مسیر برای استراحت استفاده کنند.

 فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: با توجه به ازدحام و شلوغی جاده‌های مواصلاتی استان، زاواز عزیز حتی الامکان از رانندگی با خودروهای شخصی خودداری و جهت عزیمت به مرز مهران از ناوگان عمومی استفاده کنند#.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون