نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/17      13:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:261


نسخه چاپی
كاركنان نيروي انتظامي خدمتگزاران ملت و همكاري با آنان يك الزام اجتماعي است
گروه استان‌ها - مركزي - نماينده ولی‌فقیه در استان با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته به مشكلات كارگري در چند شركت صنعتي در اراك، با تأکید بر ضرورت پيگيري قانوني برای رسيدگي به مطالبات كارگري گفت:‌ كاركنان نيروي انتظامي خدمتگزاران ملت و همكاري و حفظ شان و منزلت آنان يك الزام اجتماعي است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، آیت‌الله "قربانعلي دري نجف‌آبادی"در ديدار مسئولان انتظامي استان مركزي با تبريك فرا رسيدن هفته ناجا به سبزقامتان نيروي انتظامي و خانواده آنان و با گرامي داشت شهداي عرصه نظم و امنيت بيان داشت:‌ نيروي انتظامي در تمامي دوران، داراي مسئولیت‌ها و وظايف بسيار مهم و خطيري در عرصه اجتماعي است و نوع كاركرد آنها بازخورد مستقيمي در زندگي آحاد جامعه به همراه دارد.

حماسه اربعین حسینی، جلوه گاه  ایثارگری کارکنان ناجا

وي با اشاره به گوشه‌ای از اقدامات شاخص كاركنان نيروي انتظامي در برخورد با مخلان نظم و امنيت و بسترسازي آرامش عمومي اضافه كرد: بخش بسيار عمده از امنيت در تمامي ابعاد آن با تلاش و ايثارگري كاركنان نيروي انتظامي محقق می‌شود و نمود اين ايثارگري در امنيت بخشي حماسه اربعين حسيني جلوه می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از حماسه اربعين حسيني به عنوان جلوه‌ای از تمدن نوين اسلامي ياد كرد و گفت: اين حركت عظيم در كنار جنبه‌های معنوي و تعالی‌بخش، جلوه‌گر شاخصه‌های ارزشمند ديگري چون تلاش‌ها و ایثارگری‌های كاركنان ناجا در تأمین امنيت اين حماسه در جاده‌ها،‌ مرزها، تردد زائران حسيني و حراست هوشمند در برابر هجمه‌ها و تبليغات سوء دشمنان است.

آیت‌الله دري نجف‌آبادی با اشاره به برنامه‌ریزی فتنه گرايانه دشمنان بر هوشياري و مراقبت كاركنان ناجا تأکید كرد و بر بصيرت و بينش عمومي در برابر اين دسيسه چینی‌ها تأکید كرد و هم‌افزایی هر چه بيشتر دستگاه‌های متولي نظم و امنيت در ايجاد امنيت جامعه اسلامي را خواستار شد.

امام جمعه شهر اراك در ادامه از ايمان، تقوا، معرفت، بصيرت و آگاهي به عنوان مؤلفه‌های پليس ايران ياد كرد و اظهار داشت:‌ در برابر هجمه دشمنان اسلام در دوران انقلاب داشتن اين خصوصيات رفتاري از رموز موفقيت و پيروزي ملت ايران در دوران انقلاب اسلامي بوده  است و هم‌اکنون نيز برنامه‌ریزی در خنثی‌سازی دشمن، ميدان عزم و اراده ملي است.

نماينده ولی‌فقیه در استان مركزي از ایثارگری‌های فرزندان اين مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس نيز ياد كرد و گفت: در تمامي اين توفيقات و سربلندي ايران اسلامي در عرصه جهاني، وحدت و عزم و اراده جمعي تجلي داشته است.

وي، به اين شاخصه‌ها به عنوان مطالبه مردمي از ناجا در مبارزه قاطع با هرگونه اقدام براي ايجاد خدشه در نظم و امنيت اجتماعي تأکید كرد و بيان داشت:‌ در كنار اقتدار با هنجارشكنان، داشتن رأفت و رفتار حكيمانه با شهروندان،رعايت اخلاق و ادب اسلامي، تكريم مردم و رعايت حقوق شهروندي از موضوعاتي است كه بايد همواره بدان توجه داشت.

حفظ شان و منزلت ناجا تکلیفی برای عموم مردم است

آیت‌الله دري نجف‌آبادی حفظ شان و منزلت نيروي انتظامي را تكليف براي يكايك شهروندان دانست و گفت: حفظ حرمت نيروي انتظامي و دیگر نیروهای مسلح در یک جامعه اسلامی بر همه لازم است و كسي حق ندارد،کوچک‌ترین توهين و اهانتي نسبت به كاركنان ناجا داشته باشد و باید با حرمت شکنان با قاطعیت برخورد قانوني داشت.

امام جمعه شهر اراك تصريح كرد: كاركنان نيروي انتظامي برادران ما و حافظان ارزش‌های اسلامي در جامعه هستند و باید بتوانند در سايه حمایت‌های مردمی، از اين ارزش‌ها پاسداري و حراست كنند.

وی در ادامه با بيان برخي از مشكلات پيشروي كارگران در برخي از كارخانجات صنعتي اراك و پیگیری‌های انجام‌شده در رسيدگي به مشكلات كارگران گفت:‌ نيروهاي انتظامي از خدمتگزاران مردم هستند و كارگران و نيروي انتظامي هر دو از يك خانواده بوده و كارگران موظف به همكاري با نيروي انتظامي هستند.

وي بر پيگيري مطالبات كارگري از مجراي قانوني و دستگاه‌های ذيصلاح تأکید كرد و با بيان برخي سوء مدیریت‌ها در بروز مشكلات براي تعدادي از كارخانجات صنعتي در اراك گفت: بايد در پيگيري مطالبات با برنامه و منطق اقدام كرد و از هرگونه اقدام مخل نظم و امنيت كه تبعات بسيار ناگوار را متصور است، پرهيز كرد،‌ چرا كه بروز هرگونه مشكل براي حتي يك شهروند، در بیان اعتراضات به شکلی نادرست، خيانتي است كه بايد نسبت به آن پاسخگو بود.

نماينده ولی‌فقیه در استان مركزي در پایان به گوشه‌ای از مسئولیت‌های مهم سازمان نيروي انتظامي در مبارزه با قاچاقچيان، تروریست‌ها و اخلالگران نظم و امنیت عمومي در بستر حقيقي و فضاي مجازي اشاره داشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون