نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/17      17:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:79


نسخه چاپی
مرزبانان شبانه روز در صف مجاهدت و جهاد /پيام رزمایش مرزبانی؛ بیانگر اقتدار مرزبانان
گروه ناجا ـ نماينده ولي فقيه در هرمزگان با بیان اینکه مرزبانان شبانه روز در صف مجاهدت و جهاد هستند، گفت :پيام رزمایش مرزبانی؛ بیانگر اقتدار مرزبانان است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبری پلیس،سردار " قاسم رضایی "؛ فرمانده مرزبانی ناجا با آيت الله "محمد عبادي زاده"؛ نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان  ديدار و گفت و گو کرد.

آيت الله "محمد عبادي زاده"   در این دیدار اظهار داشت: در فقه اسلام دو واژه در يک تراز وجود دارد، يکي با مفهوم "جهاد" و ديگري با مفهوم "مرابطه" که مرزبانان هستند.

وي افزود: "جهاد" در زمان جنگ است و بعد از آن بابش بسته مي شود ولي باب "مرابطه" هيچگاه بسته نمي شود،؛ به مانند تلاش و خدمات مرزبانان.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان تصریح‌کرد: ابعاد اين موضوع بايد توسط عقيدتي سياسي در مرزباني براي مرزبانان ترويج داده شود تا مرزبانان ارزش نگهباني خود از مرزها را درک کنند.

نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان بیان کرد: شما مرزبانان جزء مجاهدان في سبيل الله هستيد و خداوند اين لطف را در حق مرزبانان کرد تا شبانه روز در صف جهادگران و مجاهدان و مرابطين باشند.

آيت الله عبادي زاده با اشاره به اينکه مرزبانان بايد در همه زمان بيدار و هوشيار باشند، افزود: مرزبانان روظایف  سنگين  و خطیری دارند.

امام جمعه بندرعباس در ادامه مرکز ثقل مبارزه با قاچاق را در دريا دانست و گفت: نيروهاي درياباني بايد از سوي دولت و مسئولان تقويت و حمايت شوند.

آيت الله محمد عبادي زاده با بيان اينکه قاچاق از طريق مبادي رسمي وارد کشور مي شود، بیان کرد: دولت بايد مراقبت کند از مبادي رسمي قاچاق وارد کشور نشود.

وي اشتغال و رفع بيکاري مرزنشينان را مهم برشمرد و افزود: اگر مشکل استغال مرزنشينان حل شود، مشکل مرزبانان هم کمتر مي شود.

این مقام مسئول، نقش علما و روحانيون را در مبارزه با قاچاق اساسي دانست و افزود: اگر علما و روحانيون وارد ميدان شوند و با مرزنشينان گفت و گو کنند، قطعا موضوع قاچاق حل مي شود.

آيت الله عبادي زاده در خاتمه گفت: متاسفانه کوتاهي و قصور ساير دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق سبب مي شود تا تمامي مشکلات به سمت شما مرزبانان سرازير شود.

کشف بیش از 43 تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور

سردار "قاسم رضايي"  نیز در این دیدار با تشریح وضعیت مرزهای کشور، گفت: بيش از 43 تن موادمخدر در 6 ماهه اول سال کشف شده که عمدتا در درگيري هاي مسلحانه با قاچاقچیان بوده است.

وي کشور ايران را امن ترين کشورها دانست و افزود: علي رغم اينکه هيچ کشوري مانند کشور ما تهديدات برون مرزي ندارد، بحمدالله در ايران مشکل ناامني نداريم و اين امنيت به برکت وجود مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) است.

فرمانده مرزبانی ناجا دليل قاچاق در دريا را حاصل بي برنامه‌ بودن برخی دستگاه‌های مسئول دانست.

فرمانده مرزباني ناجا با اشاره به اينکه دفاع مقدس هنوز در مرزباني وجود دارد، خاطرنشان کرد: در مرزها مشکل ناامني وجود ندارد و روحيه حماسي و دفاع مقدس، در مرزبانان و دريابانان همچنان ادامه دارد.

وی  با اشاره به برگزاری رزمایش مرزبانی در خاتمه خاطرنشان کرد: امروز در هرمزگان روز اقتدار مرزباني و مرزبانان بود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون