نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/20      13:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:223


نسخه چاپی
نیروی انتظامی دروازه بان مسائل فرهنگی است
گروه استان ها-قم-استاندار گفت: نیروی انتظامی در مسائل فرهنگی، به مثابه یک دروازه بان عمل می کند هنگامی که توپ از دیگران (26 دستگاه متولی فرهنگ) یا رد شده و یا در حال رد شدن است همه از پلیس توقع دارند تا تنها تلاشگر این عرصه باشد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، دکتر "بهرام سرمست" طی نشست صمیمی با فرمانده انتظامی استان قم و همچنین معاونان و روسای پلیس های تخصصی این فرماندهی، با بیان این که با کوچکترین خللی در امنیت قدر نیروی انتظامی دانسته می شود، خدمتگزاری در این عرصه را بسیار ارزشمند دانست.

وی با اشاره به وسعت مأموریت ها در نیروی انتظامی، تاکید کرد: خانواده کارکنان نیروی انتظامی با تحمل سختی ها سهم بسزایی در امنیت داشته و مجاهدتی تمام عیار دارند.

استاندار قم، ایمان و تقوا را لازمه مأموریت های پلیس دانست و تصریح کرد: نیروی انتظامی در مسائل فرهنگی، به مثابه یک دروازه بان عمل می کند هنگامی که توپ از دیگران (26 دستگاه متولی فرهنگ) یا رد شده و یا در حال رد شدن است و همه از پلیس توقع دارند تا تنها تلاشگر این عرصه باشد.

دکتر سرمست با بیان اینکه امنیت پایدار ریشه در متن جامعه داشته و "مردمی بودن" یکی از تفاوت های اصلی پلیس ایران با سایر کشورهاست، برخورد آگاهی بخش و پیشگیرانه را از ضروریات جلب اعتماد عمومی برشمرد.

وی با اشاره به اینکه پلیس مجری و حافظ قانون است، گفت: امنیت تنها با نیروی انتظامی تامین نمی شود بلکه باید همه دستگاه ها بر اساس ظرفیت شان نقش خود را ایفا کنند.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" فرمانده انتظامی استان قم نیز طی سخنانی با بیان اینکه برنامه های این فرماندهی با 13 اولویت در سال جاری دنبال شده، به جرایم فضای مجازی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال 70 درصد جرایم فضای مجازی در زمینه مسایل اقتصادی بوده است.

وی به توفیقات پلیس قم در حوزه حجاب و عفاف در قالب طرح ناظر یک اشاره و تصریح کرد: این طرح با ظرافت خاصی در قم دنبال می شود و طبق برآوردهای صورت گرفته تاثیر بسزایی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی داشته است.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه پلیس قم در کاهش جرایم با همکاری دستگاه قضائی موفقیت های چشمگیری داشته است، گفت: در حوزه مأموریت های مرکز فوریت های پلیسی 110 ، 450 هزار تماس مردمی با این مرکز برقرار شده که از این تعداد، 63 درصد به عملیات منجر شده است.

سردار آقاخانی با اشاره به اینکه برابر نظرسنجی های صورت گرفته، احساس امنیت در بین مردم قم 17 تا 35 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: ارتقاء توان علمی در مجموعه انتظامی به عنوان یکی از سیاست های اصلی در استان دنبال می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون