نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/23      15:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:251


نسخه چاپی
اتباع عراقی تا ۶۵ روز بدون ویزا می توانند وارد ایران شوند/ مرز مهران از قداست ویژه ای برخوردار است
گروه استان ها –ایلام -سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: برابر توافقات انجام شده با دولت عراق مقرر شد اتباع عراقی از 25 صفر تا پایان ربیع الثانی که حدودا 65 روز است می‌توانند بدون ویزا وارد کشور ایران شوند.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پلیس در پایانه مرزی مهران ، "ایرج مسجدی" در نشست با مسئولان ستاد اربعین استان ایلام اظهار داشت: مهران جایگاه و قداست ویژه ای دارد و اگر 2 یا 3 سه مرز دیگر هم راه اندازی کنیم این مرز همان جایگاه خود را دارد و بیشترین بار تردد زائران را به خود اختصاص می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق مهم در اربعین امسال این بود که از اول محرم تا آخر صفر نه تنها ویزا رایگان شد بلکه آن را حذف کردند و این به دلیل همکاری های ویژه دو کشور است اگر چه حذف ویزا باعث راحتی کار کشور عراق هم شده است.

مسجدی یادآور شد: عراقی ها در بحث اربعین در همه حوزه ها با مسئولان همکاری و خدمت می کنند و جمهوری اسلامی ایران را دوست دارند و در راستای خدمات رسانی به زائران از هیچ کمکی دریغ نمی کنند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق خاطرنشان کرد : به منظور جواب مثبت به عراقی ها، از روز ۲۵ ماه صفر اعلام کرده ایم تا ۶۵ روز، اتباع عراقی بدون ویزا می توانند وارد کشور ایران شوند، عراقی ها با پاسپورت رسمی بدون ویزا حق ورود به کشور را دارند.

وی افزود: در چند روز ابتدایی تردد زائران اربعین حسینی به کشور عراق مشکل کمبود آب آشامیدنی به دلیل گرمای هوا بود و بلافاصله این موضوع حل شد و علاوه بر این عراقی ها کمک شایانی در کمک به امنیت زوار ایرانی کرده اند.

مسجدی در پایان از تلاش های شبانه روزی همه دستگاه های خدمات رسان در جمهوری اسلامی ایران و همچنین کشور عراق قدردانی کرد#.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون