نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/23      15:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:186


نسخه چاپی
قرار سارقان حرفه ای برای سرقت های سریالی خودرو
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس کلانتری140 باغ فیض از دستگیری 3 سارق حرفه ای که در فاصله کمی پس از آزادی شان با تشکیل باندی 18 خودرو سواری را سرقت کرده بودند، خبر داد.
 

سرهنگ "سیف الله نوایی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: شب گذشته عوامل گشت انتظامی به یک دستگاه تیبا با 2 سرنشین مشکوک شدند و به صورت نامحسوس این خودرو را تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه این خودرو داخل یک کوچه بن بست رفته و سرنشینانش نیز قصد پیاده شدن داشتند.

وی بیان داشت: با استعلام پلاک انتظامی خودرو از سامانه پلیس مشخص شد که این خودرو سرقتی است و سابقه ثبت سرقت دارد. به این ترتیب عوامل گشتی جلو رفتند و از آنها مدارک مالکیت خودرو را خواستند. آنها که صحبت های ضد و نقیضی را مطرح کردند، سابقه هر 2 فرد از سامانه پلیس استعلام که مشخص شد هر 2 سرنشین خودرو از سارقان سابقه دار و ساکن در یکی از شهرهای غربی استان تهران هستند.

این مقام انتظامی گفت: تحقیقات اولیه حکایت از این داشت یکی از این متهمان به تازگی برای مرخصی یک هفته ای از زندان آزاد شده و با وجود گذشتن زمان مرخصی اش به زندان بازنگشته بود و متهم دوم نیز 10 روزی است که از زندان آزاد شده بود.

سرهنگ نوایی افزود: از آنها درباره علت حضورشان در محل سوال شد که متهمان اظهار داشتند برای گشت و گذار به اینجا آمده اند.

کلانتر محله باغ فیض گفت: با توجه به بن بست بودن کوچه ماموران به ماجرا مشکوک شدند تا اینکه در تحقیقات بیشتر مشخص شد کوچه ای که این افراد در آن خودروشان پارک کرده اند، حوالی خانه ای است که یکی از سارق سابقه دار در همین محل سکونت دارد.

سرهنگ نوایی در ادامه با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارق سابقه دار ساکن در این کوچه نیز به مدت یک ماه است که از زندان رهایی پیدا کرده است، اضافه کرد: ماموران با به صدا در آوردن زنگ در از متهم سوم خواستند برای بررسی یک سری موضوعات به در منزل مراجعه کند که این فرد نیز به سوالات پلیس پاسخ درستی نمی داد و اظهار داشت که این دو نفر سرنشینان خودرو را نمی شناسد.

وی افزود: در تحقیقات محلی، یکی از همسایه ها اظهار داشت فردی که ساکن این خانه است به مدت چند روز در حال اوراق کردن یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 است.

به گفته رئیس کلانتری 140 باغ فیض ، ماموران با هماهنگی قضائی به مخفیگاه متهم سوم وارد و با اوراق شده یک دستگاه خودرو سواری مواجه شدند،  متهمان که دیگر چاره ای جز  اعتراف نداشتند، اقرار کردند خودروهای شهروندان تهرانی را بعد از سرقت با استفاده از جرثقیل به این محل منتقل می­ کردند و بعد از اینکه آن را اوراق کرده، و قطعاتش را می فروختند و لاشه باقیمانده را نیز در بیابان رها می کردند.

به گفته وی، از این 3 متهم سابقه دار که در زندان با یکدیگر قرار سرقت های سریالی خودرو های شهروندان تهرانی را گذاشته بودند 18 عدد وسایل مختلف مربوط به خودروهای دیگر کشف شد. متهمان به همراه اموال کشف شده به کلانتری منتقل که در گفت و گو با این متهمان مشخص شد آنها این وسایل را پس از قطعه قطعه کردن خودرو در سایت های اینترنتی آگهی کرده و فروخته اند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون