نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/24      13:9:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:188


نسخه چاپی
اینجا شلمچه است، با وضو وارد شوید
گروه استان ها-خوزستان-آری اینجا شلمچه است،جایی که زمانی جوانان با عشق فریاد می زدندکربلا کربلا ما داریم می آییم،امروز نیز بعد از گذشت حدود 4 دهه این شعار بر لب ها طنین انداز است اما یک تفاوت دارد،آن زمان فریاد برای مقابله با دشمن بعثی بود و امروز برای عرض ارادت به سرور و سالار شهیدان .

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری  پلیس از مرز شلمچه: حجم زائران اربعین حسینی از کشورهای هندوستان ،پاکستان،افغانستان،اندونزی وآذربایجان و کشورهای اروپایی  از مرز بین المللی شلمچه ،چهره شهر حماسه ساز خرمشهر را به بازار زبانها وفرهنگ های شیعیان پرشور حسینی تبدیل کرده و روزانه شاهد ورود وخروج این عزاداران از مرز شلمچه هستیم.

عزادارانی که کیلومترها فاصله را طی کرده وبا کمترین امکانات خودرا به مرز عشق وجنون رسانده اند ،زائرانی که امنیت واحساس امنیت را در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود احساس می کنند وبا واژه غربت در این مسیر سبز بیگانه اند.

زائرانی به ظاهر نحیف وکم جثه اما در باطن استوار همچون کوه نور ، پرخروش همچون خلیج همیشه فارس که لبیک یا حسین(ع) آنان گرمای شلمچه رامی شکند وفضای مرز آن را عاشورایی کرده است.

در گفت وگویی که با تنی چند از این عزیزان به عمل آمد از رفتار وعملکرد کارکنان ناجا از بدو ورود به مرز میرجاوه(شرق کشور) وبیله سوار و مرز دو غارون تا شلمچه (غرب کشور) اظهار خرسندی وشادمانی کردند واز صلابت وسرزنده بودن مرزبانان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران دم می زدند وخوشحال بودند از مرزخاکی کشور سربلند وسرفراز جمهوری اسلامی ایران با سلامت عبور می کنند.

آری اینجا شلمچه است،جایی که زمانی جوانان با عشق فریاد می زدندکربلا کربلا ما داریم می آییم،امروز نیز بعد از گذشت حدود 4 دهه این شعار  بر لب ها طنین انداز است اما یک تفاوت دارد،آن زمان فریاد برای مقابله با دشمن بعثی بود و امروز برای عرض ارادت به سرو رو سالار شهیدان و به مردمی که تمام دارایی خود را نذرابا عبد الله می کنند واز جان ودل به پذیرایی از زائران می پردازند.

چه زیبا رهبر فرزانه انقلاب در مورد شلمچه فرمودند:که من این سرزمین را یک سرزمین مقدس می دانم، اینجا نقطه ای است که ملائکه الهی که شاهد فداکاری مخلصانه این شهدای عزیز بودند به آن تبرک می جویند، اینجا متعلق به همه ملت ایران است.

واین جملات گرانقدر در حدود 20سال پیش درهشتم فروردین سال 1378 در جمع زائران راهیان نور آنقدر با تدبیر و اندیشه بیان شده است که امروز بعد از حدود 20 سال می توان آن را به چشم دید و احساس کرد. باید اینجا باشی و ببینی  که مردم چگونه این جا را نقطه اتصالی میان ارادتمندان به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می بینند .

و اما در پایان باید اقرار کنم که اکنون متوجه شده ام که چرا در  ورودی شلمچه نوشته اند (با وضو وارد شوید).....آری باید دراین مکان مقدس که خون های بسیاری برای آزادی کشور در آن ریخته شد وامروز محلی برای رفت وآمد زائران سرور وسالار شهیدان شده است ، با وضو وارد شد.#

 

تهیه و تنظیم : سرگرد رضا داوری، خبرنگار اعزامی خبرگزاری پلیس در پایانه مرزی شلمچه

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون