نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/25      9:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:378


نسخه چاپی
کشف 44 فقره سرقت از کارت های عابر بانك در همدان
گروه استان ها-همدان- فرمانده انتظامی استان از کشف 44 فقره سرقت از كارت های عابر بانك و سرقت بيش از 2 ميليارد ريال با این شیوه و شگرد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار"کامرانی صالح"، در تشريح اين خبر گفت : در پی کلاهبرداری فردي در شهر همدان با این شیوه و شگرد که به عنوان مشتري و به بهانه خريد اجناس وارد مغازه ها شده و پس از انتخاب كالاي مورد نظر به فروشنده اعلام مي کرد قصد پرداخت وجه آن از طريق شماره كارت را دارد و با اخذ شماره كارت ، به صورت صوري با استفاده از تلفن همراه وانمود مي کرد كه شخص ثالث اقدام به پرداخت وجه از طريق كارت به كارت مي کند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: این فرد کلاهبردار بعد از چند دقيقه به فروشنده مراجعه و اعلام مي کرد احتمالا اشکالي در ارسال پيامك به وجود آمده؛ از طريق دستگاه پوز خودتان مانده حساب را بگيريد و با اين ترفند با به دست آوردن شماره رمز فروشنده در فرصت مناسب كارت عابر بانك را از فروشنده گرفته و با كارت ديگري تعويض و به وی برمي گرداند و با در اختيار داشتن كارت و رمز آن، اقدام به سرقت و تخليه حساب مال باخته مي کرد.

سردار کامرانی صالح بیان کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس آگاهی استان از موضوع، شناسايي و دستگيري متهم به صورت ويژه در دستور كار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات اطلاعاتی و به کارگیری شگردهای پلیسی، متهم  در شهرستان همدان شناسايي و در يك عمليات منسجم در منزلش دستگير و در بازرسي از منزلش تعداد زيادي کارت عابر بانک صادره از بانک هاي مختلف کشف شد.

سردار کامرانی صالح تصریح کرد: متهم در بازجویی های فنی و تخصصی به 44 فقره سرقت با این شيوه و شگرد در استان هاي همدان،تهران،البرز و كردستان اعتراف کرد  و مبالغ سرقت شده با این شیوه توسط این کلاهبردار، در مجموع بالغ بر 2 ميليارد ريال است كه اكثر اين اموال تبديل به طلا و سكه شده است.

فرمانده انتظامی استان در پايان گفت: از كسبه و شهروندان محترم درخواست می شود به هيچ وجه كارت هاي عابر بانك خود را در اختيار ساير افراد قرار ندهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون