نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/27      14:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124


نسخه چاپی
اختصاصی/
تکریم زائران سالار شهیدان تا بازگشت آخرین نفر ادامه دارد/ بهره‌گیری از پایش هوایی برای مدیریت امنیت راه‌ها
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به تداوم خدمت رسانی تا بازگشت آخرین زائران به کشور از پایش هوایی برای مدیریت مسیر بازگشت در داخل کشور خبر داد.

سردار "محمد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به اینکه پلیس پیشگیری با آمادگی کامل برای مدیریت موج بازگشت زوار به کشور مجاهدانه تلاش می کند، اظهار داشت: پلیس پیشگیری با در دست داشتن ابتکار عمل و کنترل راه‌ها می‌تواند در هر لحظه اقدامات لازم را برای کنترل لایه به لایه جمعیت هنگام برگشت زوار صورت دهد.

وی ضمن اینکه از زائران حرم حسيني درخواست کرد تا هنگام بازگشت بردباري بيشتري داشته و همواره به اطلاع‌رساني پليس توجه کنند، گفت: محدوديت‌هاي ترافيکي و انتظامي، هنگام بازگشت از مراسم اربعين مورد بررسي و تحليل دقيق قرار گرفته و پليس پيشگيري برنامه‌ريزي جامعی در این خصوص انجام داده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تکریم زائران سالار شهیدان و خدمات رسانی تا بازگشت آخرین نفر را از جمله وظایف این پلیس ارزیابی و  خاطرنشان کرد: طرح‌هاي نهايي پوشش‌هاي انتظامي و ترافيکي براي تسهيل روند بازگشت زائران تدوين و وظايف هريک از يگان‌هاي تابعه، هماهنگ با یکدیگر به آنها ابلاغ و تفهيم شده است و با پایش هوایی که توسط بنده و دیگر همکاران به صورت مرتب از محورها و مسیرهای بازگشت انجام می‌گیرد، امکان اتخاذ بهترین تصمیم و اصلاح مسیرهای حرکتی زائران به خوبی فراهم می‌شود.

فرمانده قرارگاه تاکتیکی ابوذر اربعین، با اشاره به اينکه در هنگام بازگشت بار سنگيني بر دوش پايانه مرزي مهران و استان ايلام قرار قرار دارد، تصریح کرد: پليس پيشگيري نيز مانند ساير بخش‌هاي نيروي انتظامي توجه ويژه‌اي به اين پايانه مرزي دارد و آماده است تا متناسب با شدت گرفتن موج بازگشت زائران اربعين به ميهن، توان و تمرکز خود را بر اين محور افزايش دهد.

وی با بيان اينکه در مورد حمل و نقل عمومي و مهيا کردن اتوبوس از پايانه‌هاي مرزي به ساير نقاط کشور، تمهيدات ويژه‌اي انديشيده شده است، تصريح کرد: با اين وجود زائران مي‌توانند در صورت کمبود وسايل حمل و نقل، مدت کوتاهي از ظرفيت توقفگاه‌ها و ديگر امکانات پليس بهره‌برداري کنند تا شرايط بازگشت آنها مهيا شود.

رئيس پليس پيشگيري ناجا در پايان ضمن تشکر و قدرداني از تلاش همه همکاران در ساماندهي و همچنين برقراري نظم و امنيت مسير تردد زائران اربعين حسيني (ع) درخواست کرد با توجه با تراکم جمعيت و امکان بروز وقفه‌هاي احتمالي در جريان مراجعت، ضمن توجه به اطلاع‌رساني پليس با صبر و بردباري و کمک به يکديگر، به ويژه در مسير بازگشت، پليس را در خدمت رساني بهتر ياري کنند./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون