نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/29      14:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:231


نسخه چاپی
دستگیری کلاهبرداری که به ازای خرید ارز، کاغذ باطله تحویل می داد
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یکی از اعضای باند کلاهبرداران 15 میلیارد ریالی خبرداد و گفت: این متهمان به ازای خرید ارز به فروشندگان کاغذ باطله تحویل می دادند.

سردار  "علیرضا لطفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در بیست و هشتم شهریورماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه 11 دادسراي ناحيه 5 تهران برای شناسایی متهمان آن به دايره مبارزه با جعل و کلاهبرداري پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: مال باخته در اظهارت خود به کارآگاهان، گفت: در جزيره کيش مغازه پوشاک دارم، مردی که شلوار کردی بر تن داشت و مدعی بود که عراقی است به همراه خانمی که اظهار می کرد همسرش است برای خريد به مغازه ام  آمدند، پس از خريد و کمی گفت و گو اعلام کردند که در کار خريد و فروش ارز هستند و مي توانند ارز را به قيمت بيشتر از قيمت واقعي بازار از من بخرند و به ازای آن پول نقد رایج کشور به من تحول دهند.

وی افزود: شاکی ادامه داد: گفت و گوهایمان ادامه داشت تا اینکه نظرم را جلب کردند و قرار شد که مقداری دلار که در اختیار داشتم به آنها تحویل و به ازای آن وجه نقد دریافت کنم و در نهایت با توجه به اینکه دلارها در منزلم در تهران بود، قرار ملاقات را اینجا گذاشتیم ، قرار شد که همدیگر را در اتوبان اشرقی اصفهانی ملاقات کنیم در روز ملاقات حدود هفت هزار دلار تهيه کردم و بر سر قرار در اتوبان اشرفي اصفهاني حاضر شدم و مرد عراقی به همراه 3 نفر ديگر در محل قرار آمدند. دلارها را به آنها تحويل دادم و آنها نیز يک چمدان شيشه اي و چوبي که حاوی اسکناس يکصد هزار توماني نو و بسته بندي شده بود، از چمدان بيرون آوردند و به من نشان دادند. پس از تحويل گرفتن چمدان از یکدیگر جدا شدیم ؛ پس از رفتن آنان چمدان را باز کردم و ديدم زير بسته هاي اسکناس کاغذ باطله گذاشته شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه با دریافت اظهارات متهم، تحقیقات پلیسی آغاز شد، گفت: در پایش های اطلاعاتی متهم اصلی پرونده و همسرش به علاوه 3 همدست دیگر وی شناسایی و مشخص شد که کليه متهمان اهل و ساکن شهرستان اروميه مي باشند.

سردار لطفی با بیان اینکه در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که متهمان به همدستی یکدیگر در چندین نوبت در شهر تهران و سایر استان ها اقدام به کلاهبرداری به همین شیوه کرده اند، تصریح کرد: با اخذ نیابت قضائی تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به شهرستان ارومیه اعزام و موفق شدند متهم اصلی پرونده را دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به تهران منتقل کنند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در این پرونده متهمان 15 میلیارد ریال از مال باخته کلاهبرداری کرده اند، افزود: با دستور قضائی متهم پرونده برای کشف سایر جرایم مشابه و دستگیری همدستانش در اختیار پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون