نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/7/29      11:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:155


نسخه چاپی
هشدار پلیس راه ایلام به رانندگان در خصوص رانندگی در شرایط بارانی
گروه استان ها- ایلام- رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه هم اکنون شاهد ریزش نزولات جوی در محورهای مواصلاتی هستیم درباره رانندگی در محورهای لغزنده توصیه‌هایی را به شهروندان و زائران ارائه کرد.
 

 

سرهنگ "رضا همتی زاده" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر اظهار داشت: برای پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی در محورهای مواصلاتی که جاده‌ها لغزنده هستند، باید نکات ایمنی را در نظر بگیریم و در همین راستا نیز لازم است در پیچ جاده‌ها با دقت و به آرامی گردش کنید، به طوری که کنترل خودرو از دست شما خارج نشود. همچنین از ترمز کردن‌های ناگهانی پرهیز کنید، زیرا خودرو لیز خورده باعث وقوع تصادف می‌شود.

وی با بیان اینکه از فشار دادن ناگهانی پدال باید خودداری کرد، گفت: در یک سطح لغزنده، وقتی که با سرعت در حال حرکت هستید، از تغییر ناگهانی دنده سبک به دنده سنگین خودداری کرده و اگر خودرو شما لیز خورد بدون ترمز گرفتن، پدال گاز را رها کرده و فرمان را در جهت حرکت خودرو بچرخانید تا خودرو به طور مستقیم در مسیر صحیح قرار گیرد و تا وقتی خودرو به حالت مستقیم در نیامده است از دنده سنگین‌تر، استفاده نکنید.

رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: پیچاندن بیش از حد فرمان در سطوح لغزنده باعث حرکت زاویه‌ای خودرو می‌شود که به معنی تمایل به تداوم چرخش در مسیری دوّار است. بنابراین وسواس و دقت بیش از حد در انجام این کار، ممکن است موجب شود چرخش خودرو سریع‌تر از حرکت فرمان انجام شده و بیشتر از حد لازم به سمت خارج بچرخد.

وی گفت: سرعت مطئنه الزاماً به اندازه سرعت مجاز در جاده نیست و گاهی بسیار کمتر از آن است، سرعت مطمئنه یعنی سرعتی که راننده بتواند وسیله نقلیه را به درستی کنترل کند باید فاصله طولی مناسب با دیگر وسایل نقلیه را نیز رعایت کرد.

همتی زاده با تاکید بر اینکه تجهیزاتی مانند برف پاک کن از ضروریات رانندگی در شرایط بارانی است، یادآور شد: همچنین باید توجه داشت که بخار گرفتگی شیشه سبب کاهش دید رانندگان می‌شود و به همین دلیل به هیچ عنوان نباید با شیشه بخار گرفته خودرو رانندگی کرد.

رئیس پلیس راه استان ایلام تصریح کرد: حین رانندگی نیز لازم است به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران نیز توجه شود و هنگام عبور از کار آنان سرعت را کاهش دهید.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون