نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/1      12:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:228


نسخه چاپی
کشف بیش از 4تن و 191کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ
گروه استان ها- سيستان و بلوچستان- فرمانده انتظامي استان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان های "خاش" و "کنارک" و کشف بیش از 4 تن و 191کیلو انواع مواد افیونی خبر داد.

سردار "محمد قنبری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح جزئیات این خبر، گفت: تیم های عملیات ویژه پليس مبارزه با موادمخدر استان سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتي به سرنخ هايي از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط یک باند حرفه ای قاچاق از مناطق مرزی به حوزه استحفاظی شهرستان "خاش" دست يافتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم هایی از ماموران انتظامی شهرستان خاش پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی سرانجام عصر روز گذشته قاچاقچیان را که با 2 دستگاه خودرو پژو 405 و تویوتا در محور"خاش-زاهدان" در حال جابه جایی محموله سنگین مواد مخدر بودند، شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمین با عوامل انتظامی درگیر و پس از 2 ساعت درگیری با آتش پر حجم تکاوران پلیس ضمن رها کردن خودروها  به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در ادامه این عملیات مقتدرانه در بازرسی از خودروها و پاک سازی محل دپو که در درگیری طعمه حریق شده بود در مجموع 2 تن و 891 کیلو و 64 گرم مواد مخدر شامل 2 تن و 439 کیلو و 391 گرم تریاک، 451 کیلو و 323 گرم حشیش،350گرم سوخته تریاک یک قبضه اسلحه کلاش، یک قبضه اسلحه آرپی جی ۷ و یک جعبه مهمات گرینف سوخته کشف شد.

وی افزود: در همین راستا پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کنارک نیز با یک سری کار گسترده اطلاعاتی اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که قصد جابه جایی یک محموله مواد افیونی از شهرستان کنارک به استان هرمزگان داشتند را شناسایی کردند.

سردار قنبری گفت: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با رصد مستمر فعالیت اعضای این باند حوالی ساعت 18:00 عصر روز گذشته قاچاقچیان را که با 2دستگاه پژو پارس و یک دستگاه وانت تویوتا و با پشتیبانی یک دستگاه موتورسیکلت با سه ترک نشین در حال جابه جایی محموله مواد مخدر به سمت ساحل کنارک بودند در حلقه محاصره خود در آوردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این عملیات نیز که ساعتی به طول انجامید قاچاقچیان ضمن رها کردن وسایل نقلیه از محل متواری که در بازرسی از خودروی تویوتا یک تن و 300 کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع طی 2 عملیات روز گذشته 4 تن و 191 کیلو و 64 گرم مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به سرنخ های به دست آمده تلاش برای شناسایی و دستگیری متهمان ادامه دارد.

سردار قنبری تاکید کرد: نیروی انتظامی در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ کرده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون