نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/6      10:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:117


نسخه چاپی
گستردگی شگرف کنگره عظیم اربعین همراه با امنیتی بی نظیر/ پیش به سوی سرزمین آفتاب معرفت "ناخدای سفینه نجات"
گروه استان ها- خوزستان - کنگره بزرگ پیاده روی اربعین حسینی عظمت تشیع را بار دیگر به رخ کشانده، آیینی باشکوه که فرصتی کم نظیر را فراهم ساخته تا فرهنگ آسمانی حسین (ع) همراه با امنیتی بی نظیر زمینی شود.
 

با کوله باری از خاطره های تلخ و شیرین از میان دشت تشنه تفته گذشتم و در زیر سایه تک درخت تنهایی گلیم التیامم را پهن کردم. در سیاهی ها چشم هایم همچون دو روزنه در جست و جوی کجاوه ای بود و زیر لب با خود زمزمه می کردم؛ اینجا کجاست و این حسین کیست که همه عالم را چنین دیوانه خود کرده است.

شاید فراز و نشیب های راه؛ گاه آنچنان ساده و بی پروا و گاه آنچنان سخت و دشوار بنماید که سبب مبهوت شدن هر مسافری می شود.

برای بهتر دانستن و درک کردن باید راهی دیاری شوید که اگر قدم در آن بگذارید و تحمل رنج و سختی های جسمانی اش را به جان بخرید در انتها به گنجینه ای از معرفت و عشق معنویت دست یابید حالا می توانید بعد از عبور در مسیر خورشید ایثار بشریت، این توشه با ارزش "راه معرفت" را با خود به سوغات بیاورید.

اکنون به انتهای ماه صفر رسیدید؛ اینجا سرزمین خورشید است "شلمچه و چذابه" جایی که تا چشم کار می کند صحرا است. اینجا سیل خروشان انسان هایی است که از هر قوم و قبیله به شوق رسیدن به سرزمین آفتاب معرفت "ناخدای سفینه نجات"؛ از دیار خویش دور شده و راهی سفری سخت شده بودند. سفری در میان غبار تنهایی ها، گرمای آفتاب سوزان شاید بیش از هر چیز دیگری مسافران را آزرده خاطر کرده باشد.

اما اینجا آسمانش به خدا نزدیک تر است، دل ها حسینی شدند و دریایی، مهربانی موج می زند و فوج فوج آدم هایی را می بینید که بی هیچ توقعی با کوله باری سبک و گاها پابرهنه با لبانی تفته و تشنه معرفت رهسپار سفر عشق شدند.

زنی پا به سن گذاشته در میان زائران در حال عبور از گیت پایانه شلمچه به سوی ایران است. "بی بی حلیمه" برای بار چهاردهم موفق به زیارت ابا عبدالله الحسین (ع) شده او اهل جزیره مینو است و به همراه خانواده در ایام اربعین هر ساله عازم کربلا می شود.

وی از امنیت و آرامشی می گوید که به پاس زحمات شبانه روزی برادران و خواهران نیروی  انتظامی بدست آمده و با تشکر از این بابت خدا را شکر می کند که به واسطه آقا عبدالله الحسین (ع) راهی طولانی را به سلامت رفتند و بازگشتند و با وجود کمبود امکانات و مشکلات بدون اینکه بیمار شوند یا دغدغه خاص دیگری داشته باشند، زیارت کردند.

بی بی حلیمه؛ از مهمان نوازی های مردم عراق نسبت به زوار اربعین ابراز خرسند ی می کند گرد و غبار زمانه بر چهره اش نشسته و از چین و چروک های روی صورتش می شود، حدس زد حدود هفت دهه از سنش می گذرد.

 وی، ساده و بی آلایش است هر ساله پیاده راهی این سفر می شود می توان عشق معرفت امام حسین (ع) را در سو سوی برق نگاهش دید، سختی راه در برابر شیرینی معنوی راهی که طی کرده برایش آسان است.

 احمد و عباس هر دو در اصفهان زندگی می کنند ولی در افغانستان به دنیا آمدند، آنان نیز به همراه بقیه دوستان خود برای خدمات رسانی به زوار حسینی راهی شلمچه شده و این سومین سالی است که افتخار موکب داری دارند.

شبیه بی بی حلیمه ها در میان انبوه جمعیت عاشقان زوار اربعین بسیارند، کمی این سوتر دو جوان با چشم و ابروهایی خطی و صورت های گرد مشغول خوشامدگویی به زائران حسینی هستند.

به هر حال، کنگره عظیم اربعین حسینی هر سال با شکوه تر از گذشته پیش به سوی قله رفیع انسانیت و معرفت برگزار می شود؛ خیل انبوهی از زائران ساده و بی آلایش و وفادار به فرهنگ عاشورا که در ماه صفر از گستره گیتی خود را به کربلای معلی می رسانند و شگرف اینکه در بزرگترین پیاده روی دنیا، امنیت زوار ابا عبدالله الحسین (ع) به خوبی فراهم می شود و سلامت به میهن اسلامی باز می گردند.

کنگره بزرگ پیاده روی اربعین حسینی عظمت تشیع را بار دیگر به رخ می کشاند، آیینی باشکوه که فرصتی کم نظیر را فراهم ساخته تا فرهنگ آسمانی حسینی (ع) زمینی شود به جرات می توان گفت در طول تاریخ، تشرف به عتبات عالیات مانند دهه کنونی به این باشکوهی و گستردگی شگرف و همراه  با امنیت نبوده است.

گزارش: محمدرضا عبداللهی، خبرنگار اعزامی خبرگزاری پلیس به شلمچه


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون