نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/8/8      15:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:153


نسخه چاپی
کشف 2تن و 357کیلو مواد افیونی در جنوب شرق کشور
گروه استان‌ها-سیستان و بلوچستان- فرمانده انتظامی استان از کشف 2 تن و 357کیلو مواد مخدر در درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان‌های ایرانشهر و سراوان خبر داد.
 

سردار "محمد قنبری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح جزئیات این خبر گفت: مأموران مبارزه با مواد مخدرشهرستان‌های "ایرانشهر" و "سراوان" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک باند حرفه ای مسلح قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال مواد مخدر از این شهرستان‌ها به استان های همجوار را داشتند شناسایی کردند.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از چندین روز کار گسترده اطلاعاتی و رصد مداوم و نامحسوس تحرکات اعضای این باند مسلح روز گذشته یک تیم از این قاچاقچیان را که با یک دستگاه پژو 405 و یک دستگاه پژو پارس از محور "اسفندک" شهرستان سراوان قصد جابه جایی مواد را داشتند شناسایی و با آنها درگیر شدند.

سردار قنبری با بیان اینکه مأموران سرانجام با تیراندازی به سمت لاستیک این خودروها، قاچاقچیان را که قصد فرار داشتند به دام انداختند، ادامه داد:  در بازرسی از این خودروها 540کیلو و 329 گرم تریاک، 290کیلو و 650گرم حشیش ، 105 کیلو و 350گرم شیشه و 12کیلو و 200گرم هروئین جمعاً به میزان 948 کیلو و 529 گرم موادمخدر به همراه 2 قبضه اسلحه کلاش و 8 تیغه خشاب حاوی  235 فشنگ جنگی کشف شد.

وی تصریح کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس یک تیم دیگر از این قاچاقچیان را که با یک دستگاه پیکان وانت سفیدرنگ با مقادیر قابل توجهی مواد افیونی در محدوده یکی از روستاهای شهرستان ایرانشهر در تردد بودند را شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که خود را در کمین ماموران دیدند به سمت آن ها تیر اندازی کرده و پس از 40 دقیقه درگیری شدید عرصه را بر خود تنگ دیده و با آتش زدن بار وانت پیکان ،  آن را رها و  با استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات اطراف متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در بازرسی از این وانت بار یک تن و 408 کیلو و 598 گرم  تریاک که 900 کیلوگرم آن توسط قاچاقچیان به آتش کشیده شده بود کشف شد.

به گفته وی، در این دو عملیات 2 تن و 357 کیلو و 127 گرم موادمخدر توسط ماموران انتظامی سیستان و بلوچستان در درگیری با سوداگران مرگ کشف شد.

سردار قنبری در خاتمه با اشاره به معرفی متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی، بر عزم جدی پلیس در برخورد با سوداگران مرگ تأکید کرد و از شهروندان خواست کلیه اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با مرکز فوریت های پلیسی 110 در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون